Svoji zkušenost s učením dcer na nočník a záchod zaslala k dnešnímu tématu i čtenářka DigiD. Nočník prý dětem problém nedělal, zato ta toaleta... to byl boj... více v této novince!

Jak přesvědčila čtenářka DigiD své dcery, aby začaly chodit z tolik oblíbeného nočníčku na klasické WC? Tos e dočtete níže v jejím příspěvku k témetu...

 


Přeju pěkný den všem v redakci

Mám dvě holky ve věku 7 a 10 let a když viděly co je dnes za výhru horlivě přikyvovaly,že můžu napsat jejich nočníkovou story. Přece jen už to jsou slečny a tohle je trochu intimnější téma.Souhlas teda mám a můžu se do toho pustit.

Žádné vážnější problémy s nimi nebyly. Starší dceru jsem pod nátlakem okolí zkusila vysadit kolem jednoho roku. Absolutně to nemělo smysl.V roce a půl už to bylo lepší.Alespoň už trochu chápala co se po ní chce.U mladší dcery to bylo ještě jednodušší, protože to odkoukala právě od té starší.Byla legrace ji sledovat jak se kolíbá nad nočníkem a sleduje co to tam ta ségra vyvedla.

Problém byl trochu jinde.Jak se toho nočníku zbavit.Obě se ho držely zuby nehty a odmítaly normální toaletu.Pod starší dcerou myslím dokonce praskl a ta mladší s ním málem šla i do první třídy!Nekecám.Nepomáhaly prosby ani výhružky.Už se mi to i příčilo vynášet po takhle velké holce nočník a utírat jí zadek.Pak přišly prázdniny a obě měly možnost jet na týden k mé sestře.Sestra má navíc malého chlapečka takže tady byla motivace jako hrom.Prostě jsem se pro změnu sekla já.A že jí jednoduše z tohodle důvodu nepustím a pojede jenom Terezka a jenom ona si s ním bude hrát.Navíc jsem po sestře nemohla chtít,aby kolem ní takhle skákala.

Naštěstí to zabralo.Do první třídy šla už bez nočníku, ale byl to boj.Kdybych někdy čistě omylem měla třetí dítě,tak po těhletěch zkušenostech,už žádnej nočník,ale stoličku pod nohy,pod zadek dětský prkýnko a rovnou na normální záchod.A myslete si o mě co chcete.

Zdraví,
DigiD

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 31. března 2011: Nočník a záchůdek

Tentokrát si budeme povídat o dětech a jejich nočníkových či záchodových peripetiích...

  • Jak jste učily děti na nočník?
  • V kolika letech začaly děti samy chodit na nočník?
  • Měly jste (nebo máte) s nočníkem nějaký problém?
  • Jak jste problém řešily (nebo řešíte)?

Na tyto a další možné otázky mi odpovídejte formou krátkého příběhu nebo tipů do redakční pošty (viz e-mailová adresa uvedená níže). Váš příspěvek ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, tedy chcete-li mít šanci na uveřejnění a získání krásného dárku. Uzávěrka posílání příspěvků je 31. března 2011 ve 14.30 hodin, do předmětu mailu nezapomeňte uvést heslo (viz níže). A jaký bude onen slíbený dárek? Krásná (asi třiceti centimetrová) hračka ze sady Barbie: Ken FASHIONISTAS.

Ken

Reklama