Jste bikerka-bojovnice, která nevyjede bez tachometru a s masochistickým potěšením zdolává stovky metrů převýšení? Nebo snad cykloturistka, která si jede svým tempem, kochá se výhledy a klidně na půl hodinky zastaví u červenajícího se maliniště? Taky byste mohla být cyklistka-praktička, pro kterou je kolo prostě dopravní prostředek, na kterém se jezdí na nákup nebo na zahradu.
V každém případě, jen málokterá z nás by mohla říct, že v jejím životě kolo nehraje žádnou roli. Není divu – je to jeden z nejpříjemnějších a nejzdravějších druhů pohybu.
Lékaři jízdu na kole doporučují pro téměř všechny věkové kategorie a na nejrůznějších stupních kondice. Kolo nevyužívá celkovou hmotnost vašeho těla, tím pádem nezatěžuje kloubní, regenerační systém tolik jako jiné aerobní aktivity. Pro tvarování ženského těla je prý cyklistika lepší než kupříkladu běh; pokud nejste profesionální závodnice, příliš silných stehen se nemusíte bát. A pro aktivní spalování tuku je doporučována právě jízda na kole.

Cyklistika samozřejmě může mít i své stinné stránky. Naše intimní partie se nám někdy za hodiny strávené v sedle „odmění“ gynekologickými obtížemi. Mohou se dostavit bolesti zad, způsobené špatnou geometrií kola a vašeho posedu.
Ono totiž není jedno, na jaké kolo sedáte. Nejde jen o to, jestli si vyberete horské kolo (MTB) nebo kolo trekingové (crossové). Stejně jako se liší ženská a mužská anatomie, liší se i konstrukce kola dámského a pánského – a už dávno nejde jen o to, jestli je horní rámová trubka rovná nebo šikmá. Ženy mají většinou delší nohy, širší pánev, užší ramena a kratší ruce s jemnějšími dlaněmi a kratšími prsty; jsou celkově lehčí a od přírody disponují menší silou než muži. A nesmíme zapomenout ani na zcela odlišně tvarované sedací plochy!
„Jedním z prvních propagátorů ženské cyklistiky byla americká firma Trek. Ta dokonce provedla výzkum posedu na stovkách cyklistek, kdy vyšlo najevo, že ženy kvůli odlišné konstituci pánevní oblasti musí na běžném pánském kole pro dosažení téhož výkonu jako muži vyvinout až o čtvrtinu větší sílu. Z měření dále vyplynulo, že by se ženám mělo lépe šlapat pod sebe než před sebe, a tak by jim měl ve většině vyhovovat kratší vzpřímenější posed,“ uvádí na svých webových stránkách firma Štěrba.

Dámské kolo se tedy od pánského liší především v rámu. Hlavním cílem je přiblížení řídítek k sedlu - vytvoří se tak méně agresivní a pohodlnější posed, a přitom se nesníží výkonnost. Tajemství dámských geometrií tak většinou spočívá ve zkrácení horní rámové trubky. Druhou nejvýznamnější částí kola je vidlice, na dnešních horských kolech převážně odpružená. Je dobré, aby bylo kolo vybaveno vidlicí s měkčí pružinou, nebo rovnou vzduchem. U malých velikostí se však předpokládá, že budou sloužit lehčím cyklistkám a vzduchovka by nemusela na jejich „muší váhu“ reagovat. Proto je potřeba vyzkoušet citlivost hned v obchodě a případně rovnou sáhnout po kvalitnější vidlici, která by disponovala tzv. negativní komorou.

Soutěž: Fotoaparát 

Kapitola sama pro sebe je samozřejmě sedlo. Pokud se vracíte z každé delší vyjížďky s bolavou sedací partií, máte buď špatné sedlo, nebo nevhodné kraťasy – případně obojí. Výrobci dámských sedel většinou dávají důraz na kratší délku a širší zadní část. Pozor je třeba dát v bočních partiích, kde se o sedlo při šlapání třou stehna. Sklon sedla je individuální záležitost, některé jezdkyni víc vyhovuje posed úplně vzadu na sedacích kostech, jiné posed na špičce. Díky polohovatelnému zámku sedlovky by neměl být problém si správný sklon najít. Pozor na hodně měkká sedla – na první „posed“ nabízejí úžasné pohodlíčko, protože se ale do něj hodně zaboříte, při delší jízdě můžou nastat problémy s nedokrvením pánevní oblasti a následnou bolestí. Některé cyklistky ovšem nedají dopustit na sedlo s otvorem.

Na závěr tu mám pár rad od zkušené bikerky Hanky, která tráví v sedle kola pomalu víc času než v posteli :-)
- Nikdy nejezděte bez přilby, i když jedete jen tři kilásky na koupaliště.
- Pokud jste na vícedenním výletě, vždycky si večer přemáchněte cyklokraťasy.
- Pokud si chcete osvojit správnou techniku šlapání a zbytečně se neničit, používejte nášlapy. Nebojte se, že si rozbijete pusu, to se rychle naučíte!
- Cyklorukavice nejsou frajeřina, ale moc dobrý vynález. Úplně nejlepší jsou ty s gelovými polštářky.

 

Reklama