Špenátek

pokladRozhodli jsme se udělat velký test diet. Moje volba padla na dietu barevnou, která spočívá v tom, že každý den jíte jen potraviny jedné barvy - jde o pětidenní cyklus, který má pročistit organismus, postavený na tom, že potraviny stejné barvy mají i stejné výživové vlastnosti (více o této dietě se dozvíte zde: Třiďte potraviny. Zhubnete!). Přišlo mi to příliš snadné, tak jsem si dietu trošičku pozměnil, rozhodl jsem se celých sedm dní jíst potraviny pouze jedné barvy a byl zvědavý na účinky.

Jaká barva vyhrála? Zelená. Nebyla to moje volba, ale zprvu jsem vám za ni byl vděčný (odhlasovali jste mi ji zde: Pomozte Kubovi s hubnutím). Jsem vegetarián a domníval jsem se, že nemám nejmenší problém s pojídáním zelené stravy. Svatá prostoto - jak jsem se mýlil...

Krom toho, že jsem vegetarián, jsem i „tak trochu" závislák na sladkostech. Zelených sladkostí mnoho není, ale přeci jen jsem doufal, že moje tělo těch sedm dní vydrží na hroznovém víně a zelených jablcích. Chyba lávky - jak to celé probíhalo?

První tři dny

Držel jsem se asi nejvíc. K snídani jsem baštil hroznové víno, k obědu špenátek, hrachovou kaši a brokolici, k večeři kedlubnu či salátovou okurku... To vše prokládané loupanými dýňovými semínky, pistáciovými oříšky a pitím zeleného čaje.

V útrobách mi škrundalo jako o závod, kolega se mnou nemohl vydržet v jedné kanceláři a exkrementy... ehm... no, tak exkrementy nezdravě zelenou barvu. A co! Zelený den má detoxikovat. V hlavě jsem si liboval, že jsem totálně detoxikován, a to i přes to, že jsem musel nečekaně, co dvě hodiny odbíhat na onu místnůstku.

 

 

Už třetí den večer jsem tak trochu zklamal

Ano, ano, je to mrzuté, ale je to tak. Otevřel jsem doma ledničku a co nevidím. Žena moje drahá vyrobila zelené želé - celé jsem ho zdlábnul. A návdavkem zelenou Deli tyčinku. Barvou sice odpovídalo, ale předpokládám, že zelené potravinářské barvivo nebylo účelem téhle diety. To bych klidně mohl dlabat zelené kuře, zelené amolety, zelený buřtguláš (tady kdybych nebyl vegetarián). Přesto jsem to za až tak silný prohřešek nepovažoval.

 

PIRÁTSKÁ SOUTĚŽ: nejpříjemnější (5).

 

V pátek přišel osudový den

Jakub D. KočíV práci se slavily hned dvoje narozeniny. I když jsem se snažil odmítnout pohoštění, nešlo to. Zdlábnul jsem čtvery chlebíčky a bylo po dietě. Nutno dodat, že pocit to byl nadmíru osvobozující. Přišel jsem domů, vytáhl šuplík se sladkostmi a spořádal na posezení tři čokolády.

Takhle jsem si tedy vedl ve své dietě já, obvod pasu se mi zmenšil o půl centimetru (to ale klidně může být chybou měření) a váha se nezměnila. Zdá se tedy, že zelená dieta neměla na mou fyzičku velký vliv. I když! Kdo ví, co je uvnitř, třeba jsem teď zdráv jako Pepek námořník, jen o tom ještě nevím.

Zklamala jste někdy při držení diety? A pokud ne: Jakým způsobem jste se přinutila, abyste dostála podmínek stanovené diety?

Reklama