holení

Na téma holení intimních partií už toho bylo napsáno habaděj. Holit, neholit, a když, tak jak moc? Já nevím, jak jste na tom vy, milé čtenářky, ale moje generace je možná trochu puritánská a rozhodně tuto problematiku neprobírá u kafe. Někdy až žasnu, o jakých intimnostech se dokážou bavit hrdinky seriálu Sex ve městě. Holení intimního ochlupení by byl pro ně slabý čajíček.

Přesto, nebo právě proto překonám ostych a k tomuto tématu se vrátím.

Ale dnes se na něj nepodíváme očima žen, zajímá mě názor mužů. Našla jsem pár dobrovolníků, kteří se byli ochotni na téma chloupky v ženském klíně otevřeně bavit. Z pochopitelných důvodů jsem změnila jejich jména.

Dali by se rozdělit zhruba do čtyř skupin.

Radikální bobříkáři (nezaměňovat se skautskými lovci bobříků)

holení

Milan (67 let)

Já jsem jednoznačně pro přírodu. Jedině pořádně zarostlý bobřík je přirozený, krásný a pro mě rajcovní. Vyholené pipiny mi absolutně nic neříkají. A kdybych se náhodou zamiloval do „holky“, která se dole holí, určitě bych trval na tom, aby se nechala zase zarůst.  „No, proti gustu…jde jen o to, jestli by na to přistoupila,“ na to já.

Z čeho tento možná až zabedněný názor pramení? Mám pro to jednoznačné vysvětlení. Mládí a první sexuální zkušenosti prožívali tito muži v divokých a nespoutaných šedesátých letech, a ta pro ně zůstanou vzorem všeho estetična už asi navěky.

Umírnění bobříkáři

holení

Jarda (54 let)

Jsem ochoten připustit přiměřené kultivování. To znamená, že na „trojúhelníčku“ bych, prosím, trval, ale chloupky, které vylézají zpod kalhotek do třísel, ať si klidně holí. Podle mě je ochlupení znakem dospělosti. Mít úplně vyholenou holku, připadal bych si jako pedofil.

Symboličtí bobříkáři

holení

Nejrozšířenější skupinu okupují muži už kolem čtyřicítky (mívají podstatně mladší přítelkyně, milenky) a mladší. Ti preferují úplné vyholení s tím, že se ponechává jen symbolická čárka, uzoučký trojúhelníček nebo jinak vystříhaný, eventuálně obarvený obrazec. Přečtěte si zajímavý názor představitele této pokrokové sekce.

Honza (34 let)

Nepovažuji to sice za nic zásadního, nicméně mám představu o tom, co mi vyhovuje. Jsem už mimo generaci, která se držela rčení: „Čím chlupatější, tím vášnivější“, o x let mě minulo hnutí hippies, které vyznávalo absolutní přirozenost, tedy i tzv. bobra. Děkuji, toho nechci. Protože jsem měl několik přítelkyň výrazně mladších, vím, že jejich ročníky považují absolutní vyholenost za estetický fundament. Nutno jim přiznat, že i z hygienického hlediska je to nepochybně lepší.

Mně však - stejně jako mi nevadí různé doplňky, líčení, třeba i piercingy téměř kdekoliv na těle - ani úprava „tam dole“ není cizí. A tak se dostávám k tomu, že různé tvary, od obyčejných čárek, přes trojúhelníky, po extravagantní obrazce se mi v podstatě líbí. A protože mám rád sex i zábavu, dovedu si představit, že bych si obojí užil v případě, kdy by například aktivistka proti americkým základnám, měla „nad ní“ vyholený protiatomák, nebo třeba židovka Davidovu hvězdu. Čárka a trojúhelník však postačí, vyholená vůbec nevadí, odradí snad jen buš.

Militantní antibobříkáři

holení

Do této skupiny bych zařadila nejmladší generaci mužů. Ta je radikálně pro úplnou depilaci. Čím si to vysvětlit? Možná jim „fazonka“ matek připadá zastaralá a chtějí naprostý opak? Nebo ještě nevyrostli  ze školkových bačkůrek a prvního pohledu na dívčí buchtičku? Ale na to se musíte zeptat svých synů. Možná vám to i řeknou.

Jak je na tom váš partner? Do které skupiny byste ho zařadila? Klikněte na naši anketu. Shodnete se? Byla byste ochotna se přizpůsobit jeho přání?

Foto: Jerzy Palacz, Maurice Salmon, Alessandro Della Casa.

Čtěte také:  

Estetika velí, kožichy jsou out