O víkendu proběhl druhý díl akce s názvem Holešovice Fashion Market. Na své si přišli všichni vyznavači nezávislé módy, kteří hledají originalitu a nechtějí jen tak splynout s davem. I my jsme se na tento jarní trh vyzývající k provětrání šatníku vydali.

Když se řekne alternativní móda, možná si vybavíte batikované šaty, sandály a dready nebo taky drsné rockery v kožených kalhotách. Pokud byste ovšem s touto myšlenkou zavítali na Holešovice Fashion market, nejspíš byste se dočkali překvapení. Složení návštěvníků se nijak nelišilo od libovolně vybraného davu z městských ulic.

Na ploše haly 7. holešovické tržnice se rozprostřelo velké množství stánků módních designérů, návrhářů, výrobců šperků i různých doplňků. Ti, kteří se o nezávislou módu zajímají více, dostali možnost se osobně setkat a popovídat si se svými oblíbenými designéry. Ti, kteří sem zavítali náhodou, si zase mohli obohatit šatník či šperkovnici o několik originálních a cenově přijatelných kousků, jež v běžných obchodních centrech rozhodně nenajdete.

Trička s potisky, tylové sukýnky, neobyčejné kabelky, placky, nášivky, brože a další cetky. To vše se nahromadilo na jednom místě. Ve světě vlasových doplňků a ozdob se tradičně blýskla designérka Jane Bond, která svá díla pravidelně předvádí také na další podobné akci - Code Mode.

Holešovice

Ze zástupců kamenných prodejen alespoň u mě na plné čáře vyhrál milý obchůdek Lovemusic, jehož sortiment osloví především hudební nadšence a mladé lidi.

Holešovice

Nechyběla ani nabídka pro rodiče, potažmo jejich děti, aby se k sobě pěkně hodili.

Holešovice

Bezesporu největší výhodou zdejšího zboží nebyla jen příjemná cena a originalita, ale také kvalita, leckdy i ruční výroba a především fakt, že tito nezávislí návrháři na rozdíl od větších značek a obchodních domů nevyrábí zboží ve velkém. Každý kus je tedy jedinečný a je téměř vyloučeno, což se nám ženám samozřejmě zamlouvá nejvíce, abyste na ulici potkali někoho dalšího s totožným modelem.

Holešovice

Kromě nákupů a inspirace návštěvníky bavila i různá exhibiční vystoupení a v neposlední řadě také přehlídky. Na molu se představily značky MonaRosa, Cvok, Martha, dětská móda BABYolé, již zmiňovaný Lovemusic, který také stojí za celou touto akcí.

Holešovice

Nejočekávanější přehlídkou ovšem byla cyberpunková přehlídka hell.cz s oblečením My Obsession. Plyšové dready, biohazard, gumové doplňky, boty na vysoké platformě, okázalý make-up, roztrhané punčochy, korzety, latex, brýle goggles. Toto jsou jen některé základní znaky velice hravého stylu pro odvážné, cyberpunku nebo cybergoth. Potlesk, který přehlídka sklidila, byl jednoznačně zasloužený.

Holešovice

Holešovice

Holešovice

Holešovice

Holešovice

Holešovice

 

Pokud jste Holešovice Fashion Market nestihla navštívit, nezoufejte. V létě, na podzim i v zimě bude další.

Foto: Eva Soukupová, Dan Dvořák

Reklama