Dívky, které vehementně probírají svoje problémy s kamarádkami, mohou být ohroženy vznikem deprese nebo úzkosti, zjistila nová studie amerických vědců.
Průzkum, který 6 měsíců sledoval 813 dětí a teenagerů, zjistil, že děvčata, která věnovala většinu času rozebírání svých problémů s kamarádkami, měla větší pravděpodobnost, že se u nich vyvinou psychické poruchy.
Vědci předpokládají, že časté zaobírání se problémy, jako jsou kluci a vzhled, vede k trvalému pocitu smutku, obav a beznaděje. Podle psycholožky, profesorky Amandy J. Roseové, by se dívky místo babrání v problémech měly věnovat pozitivním aktivitám, které by v nich vyvolaly dobré pocity. „Přiměřené mluvení o problémech je bezpochyby zdravé, ale všeho moc škodí,“ sdělila agentuře Reuters.
Roseová a její kolegové ale mají i pozitivní zprávu. Děvčata, která mají tendenci stále klábosit, jsou si bližší se svými vrstevníky a jsou sociálně zdatnější. Přesto ale vykazují častěji syndromy deprese a úzkosti než ostatní.
Naopak chlapci diskusemi o svých problémech upevňují přátelství a žádné emocionální problémy nemají. Rozdíl mezi pohlavími není zcela objasněn. Jedním z důvodů může být skutečnost, že děvčata si negativní zprávy berou víc k srdci, protože za ně cítí osobní zodpovědnost.
Zdroj: www.pluspress.cz
Nový komentář
Komentáře
Vždycky psychologové říkali, že je dobré o problémech mluvit s přáteli. Tihle zase přišli s tím, že nám to přinese hluboké deprese. Tuž co si teď má obyčejný český člověk vybrat?
Když už se ve světě zaobírají takovými blbostmi, ať teda zjistí, proč muži, když se svými plechovými miláčky stojí na křižovatkách, pučí beďary nebo se dlubou v nose?
Netrpí také nějakou psychickou poruchou vypěstovanou v dětství?
Jednou jsem si dala tu práci a ráno do práce jsem cestou napočítala min. 4, kteří tahali kozy z nosa. Božatka nebohá.
Susina: To teda jo
Teď už mizim, ahoj
Vivian: já sem chodím hodně, ale v 99% případů jen na diskuse...
Rybulka: z tebe mám špatný svědomí, musíme se sejít...
Susina: Taky zírám, že ses tu zjevila
Jojo, typický zaměňování příčiny a následu. Když má holka problémy s kluky, tedy o nich žvaní, pokud problémy nemá, je se svým klukem , s kamarádkama se baví na nějaké odlehčené zábavné téma a nic neřeší, protože není co..
Tedy nemá deprese, protože nemá problémy
Susina: jé, ty sem ještě chodíš?
ale ten výzkum byl prováděn u DĚTÍ A TEENAGERŮ!!, jenom ten začátek článku napsal někdo trochu jinak
Kulovaný, tohle mohl vyzkoumat a napsat jen nějakej dementní chlap, případně tlupa chlapů..
včera jsem si s kolegyní udělala skvělý večer, jídlo, pití, kino, nákupy, plky až do jedenácti večer a bylo a je nám z toho pořád úúúžasně...
takovými výzkumy se zabývají lidí kteří nemájí co na práci je to blbost
Rybulka: no protože je okurková sezóna a noviny vycházejí každý den
, ale taky bych řekla, že za nás se tomu říkalo "mindrák", u teenagerů, u kterých ten průzkum byl prováděn, zcela běžný
mě nevyjímaje...
To je zasé blllllbóóóst
Zase článek z ýDnesu.
Miluju, když tým vědců z Redback University dokazuje něco, co se dá vymyslet na pavlači, protože naše Anča a Novákojc Milena.....
Navíc to podle mě je otočení důsledku a příčiny. Anča a Milena mají problém, tak o něm žvaní s kamarádkama, neví, co mají dělat a jak to mají dělat, protože je jim třináct a psychiatr je pro ně nadávka.... ale jednou dojde na to, že se nějaký potíž vyvine a řeší ho odborník. Ti uskuhranci, co se rádi litujou,to mají jako koníčka, ne jako problém.
A kdo má doopravdy depresi, tomu poskakování mezi květinkama pomůže stejně málo jako uříznutí ucha.
Kromě toho deprese a úzkosti nemají syndromy, ale symptomy, česky také příznaky. Agentura Pakopress by měla zaměstnat někoho, kdo umí mluvit.
Na těhle výzkumech mě zajímají dvě věci. Kdo to proboha financuje a proč to někdo otiskuje