Horské kolo, dámské kolo, trackingové kolo, kolo skládací, street kolo... Jaro vtrhlo do ulic a ti zdatnější z nás „zakonzervovali“ svá auta v garážích, zahodili průkazku MHD a vyrazili dobývat svět na kolech.


Přilba? Blbá frajeřinka! Silniční pravidla? Ještě blbější... Alespoň tak to dnes vypadá nejen na ulicích měst, ale i na silnicích na venkově. A co nás teprve čeká o víkendu?!

Abyste si výlet užili, musíte bezpodmínečně dodržovat zásady bezpečné jízdy. Než vyrazíte, věnujte pozornost brzdám, plášťům, konstrukci rámu a funkčnosti řazení. Pokud si na jejich kontrolu sami netroufáte, můžete zajet do servisu.

Kolo má mít dvě brzdy, dále zadní červenou a přední bílou odrazku a na obou stranách šlapek odrazky oranžové. Oranžová odrazka nesmí chybět ani na paprscích kola. Takže ještě hustilku, PŘILBU, (ti méně zdatní i lékárničku :-)), nealko do butelky a hurá na výlet!

Jezdíte na kole? Pravidelně nebo jen příležitostně? Kolik ujedete (váš rekord)? Baví vás jízda na kole, nebo jezdíte jen pod nátlakem rodiny (partnera)? Jela byste na výlet raději na koni, zatímco by kdesi v dálce za vámi uřícená rodina (partner) přehazovala kolečka na přehazovačce? Mimochodem nemusím chodit daleko, jedna moje nejmenovaná kolegyně z redakce to běžně praktikuje!

Reklama