Dnes již druhá smutná událost, o které jsme se vás rozhodli informovat.

Krátce po třinácté hodině zahynul po těžké dopravní autonehodě úspěšný hokejista Martin Čech, když se vracel z tréninku. Mokrá vozovka se mu stala osudnou, dostal smyk a skončil v dopravní značce a betonovém mostku. Zraněním při převozu do nemocnice podlehl.

 

 

Odchovanec havlíčkobrodského hokeje prvně nakoukl do české nejvyšší soutěže v sezoně 1993/1994 v dresu Zlína, poté ale přestoupil do Plzně, kde strávil pět hokejových let, během nichž se vypracoval ve velmi spolehlivého zadáka a oporu západočeského mužstva.

Na přelomu tisíciletí se obránce Martin Čech rozhodl změnit klubovou příslušnost a přesunul se na sever Evropy do finského Jyväskalä. V zemi tisíců jezer strávil tři necelé sezony, během soutěžního ročníku 2002/2003 se navíc krátce vrátil do Česka, aby Kladnu pomohl postoupit do extraligy po jednoročním pádu do druhé nejvyšší soutěže.

Během sezony 2003/2004 přestoupil z finského Lahti do Metallurgu Magnitogorsk, kde vydržel i další soutěžní ročník. Sezonu 2005/2006 zahájil v Sibiru Novosibirsk, ale dohrál ji v Salavatu Julajev Ufa.

Po pěti letech strávených v zahraničí se Martin Čech rozhodl vrátit zpět do Česka a před sezonou 2006/2007 posílil HC Moeller Pardubice, se kterým dosáhl zatím největšího klubového úspěchu u nás.
Zdroj: http://www.hcpce.cz

 

 Martin Čech měl s přítelkyní Alenou dvouletou dcerku Viktorii.

Reklama