„Jedním z důvodů, proč jsem se rozhodl nabídku UNICEF přijmout, byla moje nedávná zkušenost s nemocí, která mi téměř zabránila pokračovat v kariéře vrcholového sportovce. Velmi mě oslovil program UNICEF zaměřený na očkování, který v nejrůznějších částech světa zajišťuje chudým dětem ochranu proti nakažlivým nemocem. Těším se, že s UNICEF budu moci těmto dětem konkrétně pomáhat,“ uvedl Patrik Eliáš.

Patrik Eliáš společně se svou partnerkou Petrou Volákovou již podpořili několik projektů UNICEF. V říjnu loňského roku vydražili na aukci panenek známých návrhářů v Národním muzeu panenku italského módního domu Prada a panenku vytvořenou Karlem Gottem, celkem za 66 000 Kč. Patrik Eliáš se letos v červnu zúčastnil slavnostního ukončení výstavy a sbírky na podporu projektu Pitná voda ve Rwandě, která se konala v Atriu na Karlově náměstí v Praze a která na tento program přispěla 106 000 Kč.

Při příležitosti vyhlášení vyslancem dobré vůle UNICEF se Patrik Eliáš rozhodl věnovat do aukce ve prospěch očkovacích programů několik výjimečných předmětů souvisejících s jeho aktivitou v zámořské hokejové NHL, kde hraje za klub New Jersey Devils. Fanoušci hokeje tak budou moci dražit jeho dres, hokejku, čepici a rukavice, vše s jeho podpisem. Mezi zajímavé předměty aukce patří také fotografie týmu New Jersey Devils s podpisy všech hráčů nebo vstupenky na libovolný zápas základní části NHL, spojené s osobním setkáním s Patrikem Eliášem a provedením kabinou hráčů. Aukce na portálu www.aukro.cz byla zahájena 31. srpna
v 10.30 hodin a ukončena bude dne 14. září v 10.30 hodin
,,Naše práce je možná pouze díky podpoře lidí, kteří jsou nejenom schopni vnímat a soucítit, ale také konat. Jsem si jistá, že vstup Patrika Eliáše do týmu UNICEF znamená pro mnoho tisíců dětí naději na život, zdraví, budoucnost,“ řekla Pavla Gomba, výkonná ředitelka UNICEF ČR


UNICEF byl v roce 1953 první organizací na světě, která přišla s nápadem zapojit do své činnosti výjimečné jedince, kteří využívají výhod své slávy pro pomoc dětem žijícím v zapomnění. Desítky celebrit z oblasti kultury i sportu věnují svůj talent a čas, aby zlepšily životní podmínky stovek milionů dětí na celém světě. Dlouholetými významnými vyslanci dobré vůle UNICEF byli světoznámá herečka Audrey Hepburn a herec Sir Peter Ustinov, mezi ty současné patří např. herec Sir Roger Moore, herečky Susan Sarandon, Mia Farrow a Whoopi Goldberg, zpěvák Robbie Williams, zpěvačka Shakira, tenista Roger Federer, fotbalisté David Beckham, Ivan Zamorano a Luis Figo nebo rychlobruslař Johann Olav Koss.

 

UNICEF byl založen v roce 1946 na pomoc dětem v poválečné Evropě a nyní působí ve 157 zemích světa. Programy UNICEF, zaměřené na očkování, výživu, pitnou vodu, vzdělání a ochranu před násilím a zneužíváním, zajišťují milionům dětí na celém světě přežití a rozvoj. Činnost UNICEF není financována z rozpočtu OSN, ale výhradně z dobrovolných příspěvků a z prodeje pohlednic a dárkového zboží UNICEF.


Tisková zpráva

 

Reklama