CICAJestli zrovna nejste zastánci skarifikace tzv. zdobení kůže jizvami, pak jistě uděláte vše proto, aby se tyto malé či velké rýhy na vaší kůži neobjevovaly. Jizvy zůstávají na těle jako nepříjemná připomínka operací, každodenních poranění či sportovních úrazů, před kterými se sice můžete chránit, jenže občas jim jednoduše neujdete. Berte svůj největší orgán, kterým je kůže, jako svůj nejcennější poklad a dopřejte mu tu nejlepší cestu k uzdravení.

Farmaceutické firmy se neustále zabývají vývojem nových léků a léčivých přípravků, které nám chrání zdraví a zjednodušují život. Dbají na to, aby léčiva neměla nežádoucí účinky, proto stále častěji využívají přírodní látky, které jsou lidskému organismu přátelské. Italská farmaceutická společnost FARMA-DERMA vyvinula unikátní přípravek podporující tzv. vlhké hojení ran. Díky obsahu molekuly kyseliny hyaluronové (lidskému organismu vlastní) v unikátní formě, která rychle proniká do postižených míst a aktivuje proces hojení, se výrazně zkrátí průběh jednotlivých fází (zánětlivá, proliferační, epitelizace) a na postiženém místě zabrání vzniku jizvy.

Tento jedinečný přípravek se jmenuje CICATRIDINA® sprej a na český trh jej přináší farmaceutická společnost EGIS ve spolupráci se společností Axonia. Jednoduchá aplikace přípravku ve formě spreje zamezí přímému kontaktu (nemusíte se rány dotknout) s postiženým místem a jeho bolestivému podráždění.

Využijte nejmodernější farmaceutické technologie snoubící se ve spreji CICATRIDINA® a po jizvách nebude ani památky. Vyzkoušejte CICATRIDINA® sprej na vlastní kůži!

Znáte kyselinu hyaluronovou?

Moderní a v dnešní době stále častěji využívaná látka v medicíně i kosmetice, to je kyselina hyaluronová. Je přirozenou součástí lidského organismu a základním stavebním kamenem kůže a sliznic. Pokud se vy nebo jakýkoli člen vaší rodiny zraníte, pak sáhněte po unikátním přípravku CICATRIDINA® sprej, který díky obsahu kyseliny hyaluronové zajistí, aby po zranění nezbyla ani památka.

V čem je CICATRIDINA® sprej revoluční?

  • CicaUrychluje hojení až o 70%
  • Chrání před jizvením ran
  • Zvyšuje tvorbu kolagenu
  • Vytváří ideální prostředí pro vlhké hojení
  • Aplikuje se ve formě spreje

Díky unikátní aplikaci ve formě spreje můžete ideálně pokrýt velké plochy rány bezbolestným a hygienickým způsobem. Proč tedy zbytečně dráždit poranění, když můžete zvolit hygieničtější a snazší způsob aplikace? Navíc se sprej snadno dostane i na hůře dostupná místa (mezi prsty nebo na kloubech). Jedinečné složení navíc zajistí, aby se v ráně udrželo vlhké prostředí, které je pro zdárné hojení nezbytné.

Jak ošetřit poranění, jizvu nebo jinou povrchovou ránu?

  1. Vydezinfikujte postižené místo (doporučujeme použít jodovou dezinfekci Betadine, která nepálí)
  2. Dobře protřepejte a nastříkejte sprej CICATRIDINA® na postižené místo ze vzdálenosti 10-15 cm (opakujte 2x - 3x denně po celou dobu hojení)

Jak probíhá hojení při použití spreje CICATRIDINA®?

CICATRIDINA® sprej je expert na tzv. vlhké hojení, kdy nevzniká strup. Ten sice ránu chrání před infekcí, ale prodlužuje dobu hojení a zabraňuje rovnoměrnému vytváření nové kůže, díky čemuž vznikají nehezké jizvy. Sprej CICATRIDINA® tomuto předchází a celý proces hojení urychlí až o 70%.

1. Zánětlivá fáze trvá obvykle tři dny. Hlavní úlohu zde hrají bílé krvinky, které likvidují mrtvou tkáň a zabraňují možné infekci. Při použití spreje CICATRIDINA® je tato fáze urychlena, zvyšuje se aktivita bílých krvinek v místě poranění. Kyselina hyaluronová obsažená ve spreji dokáže absorbovat velké množství přebytečného výpotku z rány a zároveň brání vysychání spodiny rány a buněk. Zjednodušeně řečeno zabrání vzniku strupu, ale ochrání ránu před infekcí a zkrátí dobu prvního scelení rány.

2. Během proliferační fáze se vytvářejí nové cévy a vyplňuje se místo poranění tzv. granulací. Obnovují se kolagenová vlákna a rána získává pevné zacelení. CICATRIDINA® sprej podporuje rychlejší tvorbu kolagenu i proces vyplnění a dá vzniknout tzv. „trojrozměrnému" lešení kolagenových vláken tak, aby mohla vzniknout plnohodnotná náhrada chybějící tkáně místo jizvy.

3. V závěrečné fázi dochází k obnově epitelu a nově vzniklá granulační tkáň je pokryta vrstvou dlaždicových epiteliálních buněk. Za pomoci spreje CICATRIDINA® dochází k rychlé obnově epitelu tedy kůže.

CICATRIDINA® sprej je volně prodejný zdravotnický prostředek. Žádejte ve své lékárně.

Množství: 125 ml
Doporučená MOC: 380 Kč

Reklama