Znamení Panny pod vlivem Měsíce působí na naše trávicí orgány, slinivku břišní, slezinu i nervy. I tady platí, že vše, co ve dvou nebo třech dnech Panny uděláte pro zažívání i nervy, působí dvakrát intenzivněji vyjma operací v této oblasti.

Počasí ve dnech Panny bývá hodně chladné. A to i v letních dnech, kdy je hezky, se večer rychle ochlazuje vzduch a zem zůstává studená.

Tělo

Ve dnech Panny jsou nejvíce zatěžovány naše trávicí orgány. Měli byste se proto vyhnout těžkým, tučným a příliš kořeněným jídlům. Můžete také pociťovat zvýšenou potřebu soli, přehánět byste to s ní neměli, stejně jako byste ji neměli úplně vyřazovat ze svého jídelníčku.

Pokud se chystáte hubnout, pak právě Panna je vhodný čas pro začátek diety. Dopřejte si léčivé koupele i návštěvu manikúry. Po návštěvě kadeřnice zůstanou vaše vlasy dlouho upravené. Nechejte si je zastřihnout, mýt i ondulovat. Tomu všemu Měsíc přeje.

Do jídelníčku byste měli zařadit kromě jiného také česnek, cibuli a kedlubny.

Doma

Pro domácí práce není zrovna Panna ten nejvhodnější čas. Daří se pouze suchému čištění podlah a můžete krátce vyvětrat. Jinak asi energii připravenou na generální úklid raději vybijte jinde. Nedaří se ani uskladňování, konzervování, ukládání do sklepů. Pokud je zrovna ještě navíc Měsíc v novu, pak vzdejte i pečení, protože těsto kyne buď špatně nebo vůbec. Pokud přeci jen toužíte po nějaké té domácí činnosti namísto odpočinku v bylinné lázni, pak třeba přesaďte pokojové květiny. Ale raději si v klidu zalezte s čajem nebo kávou do teplého křesla a věnujte se své oblíbené činnosti.

Zahrada

Pokud nějakou vlastníte a není zrovna zapadaná sněhem, pak je Panna jako stvořená pro práci na zahradě. Daří se snad úplně každé činnosti, na kterou si zrovna vzpomenete. Můžete se věnovat setí, sázení, okopávání, pletí. Můžete pečovat o rostliny, šlechtit růže, nebo třeba zasadit strom či keř, osít trávník. Seřízněte také nemocné rostliny a stromy, nemoc by se neměla obnovit. Sklízejte vše, co se má sušit. Snad jen pokud jste majitelem nějaké té farmy a louky, pak vězte, že na louky by v těchto dnech nemělo přijít hnojivo, protože by seno zvířata nežrala.

Ve vztazích vládne kritická doba v komunikaci. Neřešte problémy, které vás tíží delší dobu, neřešte ani nic zásadního. Více, než kdy jindy hrozí, že nevyřešíte nic a jako bonus si ještě odnesete pořádnou hádku. Raději zvolte rodinný výlet.

V práci se bude dařit všem finančníkům a obchodním jednatelům. Je vhodný čas na jednání, obchodování i návštěvu úřadů.

V nejbližší době nás dny Panny čekají 21., 22. a 23. prosince.

     
Reklama