To, že televizní obrazovka má obrovskou moc, víme všichni. Ten, kdo je pravidelně vidět, se těší popularitě. Kladné či záporné.

 

Tak jako VyVolení. Den co den vstupují do našich domácností a ten, kdo tuto reality show pravidelně sleduje, tak čím dál poznává jednotlivé aktéry této soutěže. Někomu třeba fandí, jiného nesnáší, jiným třeba zase pohrdá.

 

V sobotu vypadl Jan Szenteczký. Osoba velmi diskutabilní. Charakterizovala ho kozí bradka a poněkud nevybíravé chování, prostřídávané chytře dávkovanými slzami a řečmi o rodině, dětech, miminku….

 

Možná, že by mu člověk jeho stesk po rodině věřil, kdyby se Honza jednou ve zpovědnici nesvěřil, kterak před pár lety jako člen hnutí Skinheads mlátil příslušníky etnických menšin a sebevědomě nedodal: „Já se za to nestydím. Tehdy jsem tomu věřil a tak jsem to cítil. Proto jsem to dělal. Teď už tomu nevěřím, tak to nedělám.“ Opravdu názorná ukázka neochvějného mužského charakteru, který si vždy, za každé situace, stojí za vším, co kdy udělal, řekl či vykonal.

 

Bohužel, nějak mi do této glorioly pořádného chlapa nesedí fakt, že jaksi opomíjel platit výživné na své děti, až se dlužná částka vyšplhala na více než sto tisíc korun. Rovný, zodpovědný muž, který za každé situace ví, co je správné, by přece povinnost živit své děti zanedbávat neměl, ne?

 

I přišlo přímo do Vily Honzovi předvolání k soudu, právě ohledně dlužného výživného. A Jan okamžitě střelhbitě nasadil tu svou jemnocitnou tvářičku, vyždímal slzičku a ve zpovědnici se před celým národem pěkně nahlas politoval. Opravdu mužské gesto.

 

Do jaké míry kalkuloval s lidskou důvěřivostí a obětavostí, netuším. V každém případě se mu tato herecká etuda vyplatila…

 

V sobotu byl vyřazen a opustil Vilu. V noci přišel jako host do Noční show, kam se dostavila i jeho manželka. A ta mu dala úžasný dáreček, řkouc: „Představ si, že se našlo hodně hodných lidí, kteří se složili a zaplatili naše dluhy. Začínáme od nuly.“

 

Skutečné dojemná scénka. Honzíkovi zvlhly oči, slušně poděkoval. „Hepík“ jako z amerického dojáku.

 

A já se ptám. Připadá vám to normální? Kdyby měl třeba nemocné dítě, nebo ženu a lidi by se složili na léčbu, na zdravotní pomůcky, to by bylo úplně v pořádku. Ale skládat se na lempla, který kašlal na své povinnosti, to je přece silná káva, ne?

Reklama