Petr (45) byl přesným opakem jejího muže. Sršel vtipem, vždy bavil celou společnost, byl sebevědomý a úspěšný, nebránil se žádnému dobrodružství. A do jednoho takového se s ním pustila i ona.

„Potkala jsem ho na firemní akci, pracoval pro naši druhou pobočku. Okamžitě mě okouzlil, stejně jako ostatní kolegyně. Všechny z něho byly paf, ale jen mě pozval na skleničku a následně mi nabídl doprovod domů,“ vzpomíná Eva, která si říkala, že za nevinný flirt nic nedá. Jenže u toho nezůstalo. V jeho autě se spolu poprvé vyspali. A pak ještě mockrát znovu.

Konečně jsem poznala vášeň

„Dostalo mě to, jak nežadonil. Prostě se na mě bez řečí vrhnul a neposlouchal moje ne. Stejně nebylo moc přesvědčivé. Poznal, že i já jeho moc chci. Obdivovala jsem na něm všechno to, co Mirkovi, mému muži, chybělo. On byl celý život tak nesmělý a poddajný. Není divu, že to v práci nikam nedotáhl. Na rozdíl od Petra. Ani milování s ním v sobě nemělo žádnou vášeň. To s Petrem se mi až tají dech,“ svěřuje se Eva a přiznává i to, že se do svého milence brzy bezhlavě zamilovala. A zamilované ženy za sebou pálí mosty.

Táhlo mě to jinam


Po půl roce skrývání se Petrovi řekla, že chce odejít od rodiny a žít s ním. Souhlasil. Po rozvodu bydlel sám. „Manžel byl v šoku. Prosil mě, ať zůstanu, dokonce se rozplakal. Jenže mě srdce táhlo jinam. Děti už máme velké, stejně bývají doma jen o víkendu, ty už nás jako pár nepotřebují. A já si chtěla ještě užít života, cítit zase ty motýly v břiše, cestovat… První měsíce byly skutečně jako líbánky. Pak se ale začala projevovat Petrova skutečná povaha,“ povzdychne si Eva, jíž postupně spadly růžové brýle.

Klidně si jdi!

Její nový partner se ukázal jako sobec, který kouká jen na své vlastní zájmy. Byl čím dál víc arogantní, záleželo mu hlavně na tom, aby se před někým ukázal a vytáhl. „Postupně mě přestal brát s sebou do společnosti, zůstala jsem mu dobrá už jen na domácí práce a do postele. Když jsme se kvůli tomu pohádali, s klidnou tváři mi oznámil, ať si klidně jdu, jestli chci. Takových, jako já, prý může mít, kolik chce,“ přiznává Eva s tím, že to zatím neudělala. Nemá totiž kam.

Hrdost mi nedovolí vrátit se

„S Mirkem rozvedeni ještě nejsme, ale k němu se vrátit nemůžu, přestože bych chtěla. Po tom, co jsem mu řekla, bych se hanbou propadla. Nechci všem přiznat, jak jsem se spletla, naletěla. To mi hrdost nedovolí. A tak zatím snáším Petrovy manýry. Není to s ním vždycky tak zlé, ale už vím, že to není muž pro mě, jak jsem si bláhově myslela,“ dodává Eva.

Čtěte také: