Ina by z fleku mohla hrát v kultovním filmu Stepfordské paničky. Svůj čas tráví neustálým vařením, uklízením, nic jiného kromě rodiny a vizáže ji nezajímá. Na oko tato dokonalá žena má však své sladké tajemství. Potají navštěvuje SM klub, kde coby domina trestá cizí muže.

Je vystudovanou právničkou, která je momentálně na mateřské dovolené. Její manžel se pohybuje v politické sféře. Spolu s dětmi tvoří ideální rodinný vzor. Ina se snaží být na sto procent skvělou manželkou, matkou, hospodyní a kuchařkou. Vše s přehledem zvládá a baví ji to. Jen občas potřebuje upustit páru. Jednou nebo dvakrát do měsíce proto zajde do SM klubu, kde jako domina trestá cizí muže. „Vždy mě tento druh sexu bavil. Před manželem jsem měla přítele, se kterým jsme SM praktiky provozovali. Můj manžel je jiný. Je velmi konzervativní, to i v sexu. Má rád starou dobrou klasiku. Neříkám, že mě to nebaví, jen si čas od času potřebuju pořádně zařádit.“ Ina svému manželovi několikrát naznačovala, že by mohli zkusit něco divočejšího. Jak to bývá, on měl úplně jinou představu. „Myslel si, že se pominu radostí, když si mě vezme na kuchyňské lince a ne jako vždy v posteli. Ocenila jsem to, nicméně to není, co jsem si představovala. Zkoušela jsem mu i říct o SM praktikách, nechtěl o tom ale nic slyšet, prý je to zvrácené. Kdyby jen věděl, pomyslela jsem si,“ usmívá se Ina. „Nikdo o tom neví. Podnik je to seriózní, nikdo se o nikoho nezajímá, ani se nenazýváme jmény. Já mám navíc i masku přes obličej, právě z důvodu skryté identity. Ví o mně pouze majitelka, která ale je velmi taktní.“ Chodí to tak, že Ina přijde, oblékne si svůj latexový kostým, vybere mezi muži otroka a toho potrestá. Nikdy s nimi nespí. Jen je bičuje. Po hodině spokojeně odchází ke své rodině, která si myslí, že byla na pilates.

domina

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Co na to psycholožka a psychoterapeutka Tereza Baltag?

„Důvodů, proč někdo vyhledává SM kluby, může být mnoho. Inu jednoduše může uspokojovat tento typ aktivity. Proč se někomu líbí právě tyto praktiky a ne jiné, souvisí pak spíš s osobností daného člověka. Jeho vývojem a celkovou životní historií. Podle mezinárodní klasifikace nemocí je sadomasochismus považován za onemocnění, konkrétně poruchu sexuální preference. Klasifikace nemocí popisuje sadomasochismus jako preferenci sexuální aktivity‚ která zahrnuje působení bolesti‚ ponížení nebo omezování osobní svobody. Jestliže člověk raději takovou stimulaci přijímá‚ jde o masochismus‚ jestliže jí sám provádí‚ pak jde o sadismus.

Spoustě lidí se pozice oběti nebo naopak dominance líbí, aniž by se muselo jednat přímo o poruchu v lékařském slova smyslu. Pro mnoho lidí je představa některých SM praktik příjemná pouze v oblasti fantazií, ale jejich realizace je naopak může výrazně negativně poškodit. Proto doporučuji vždy dělat a zkoušet pouze to, čím jsme si opravdu jistí, že to chceme realizovat. Nikdy taky ne na úkor sexuálního partnera – také on s tím musí souhlasit. Rozhodně není vhodné se nechat do něčeho nutit nebo dělat něco, co by mohlo ohrozit vaše zdraví.

Vždy je také důležité zvážit aspekt toho, co jakákoliv tajemství jednoho z partnerů mohou vnést do vztahu dvou lidí. Inino chování má proto také výrazný partnerský, nejenom sexuální rozměr. Sexuální preference je jedna strana mince, její realizace druhá. Ina se rozhodla své touhy realizovat mimo manželský vztah, což může v budoucnu přinést do partnerského vztahu negativa. Navíc samotné Ině se nemusí žít dlouhodobě dobře s takto intimním tajemstvím.“

sdTereza Baltag je psycholožka a certifikovaná psychoterapeutka s více než pěti lety praxe. Tereza poskytuje psychoterapii a koučování online pomocí Skype video-telefonátu, vhodné pro lidi, kteří mají málo času nebo preferují konzultovat z pohodlí svého domova. Pracuje empaticky a profesionálně. Kontaktovat ji můžete pomocí webových stránek  www.nase-terapie.cz či Facebooku naseterapie.

Čtěte také:

Reklama