61af1bdda165ecl.jpg
Foto: Profimedia

Miliony žen i mužů po celém světě sledovaly seriál vysílaný mezi lety 1998 až 2004 nejen kvůli dějovým linkám, ale i proto, aby se pokochaly mnohdy odvážnými a progresivními módními kreacemi, které oblékly hlavní hrdinky. Přečtěte si několik zajímavostí z natáčení, které se týkají právě módy.

Hodiny na podpatcích
Jestli měla herečka Sarah Jessica Parker s postavou Carrie něco společného, tak je to láska k vysokým podpatkům. Během natáčení na nich prý strávila až 18 hodin denně. Posedlost seriálové hrdinky krásnými střevíci herečku inspirovala k tomu, že v roce 2014 uvedla na trh vlastní značku bot SJP Collection.

cl.jpg
Foto: Profimedia

Tutu sukně za pár korun
V úvodní znělce k seriálu můžeme Carrie vidět v bílé tutu sukni. Ta se brzy stala hitem a toužila po ní řada žen. Tento kus oblečení ovšem nebyl žádným drahým designérským kouskem. Kostymérka Patricia Field prozradila, že ji koupila za pět dolarů, což je asi 112 Kč. Sarah Jessica Parker prohlásila, že sama by si tuto sukni neoblékla, ale od kostymérky to byl pro úvodní znělku dobrý tah.

Ikonické svatební šaty
Šaty, které si Carrie Bradshaw vzala na první svatební filmový pokus v roce 2008, navrhla Vivienne Westwood. Pocházely z její zimní kolekce 2007/2008 a návrhářka je upravila Carrie na míru. U příležitosti desátého výročí uvedení filmu do kin, byly v roce 2018 šaty vystaveny ve výloze návrhářčina butiku.

 profimedia-0022751486.jpg
Foto: Profimedia

Natasha v bílé
Když divačky zjistily, že se Pan Božský oženil s nevýraznou Natashou, vzalo je to stejně jako Carrie. Zajímavostí je, že designérka se rozhodla Natashu oblékat hlavně do bílé barvy, aby vyzdvihla rozdíl mezí ní a Carrie. Její šatník se mírně změnil poté, co se s Panem Božským rozešla.

shutterstock-104448689.jpg
Foto: Shutterstock

Róba Versace
Jedněmi z nejdražších šatů, které Carrie v rámci seriálu oblékla, byla róba značky Versace. V ní usne v hotelu v Paříži, zatímco čeká na svého přítele Aleksandra Petrovskyho. Její cena byla odhadnuta na 80 tisíc dolarů, což je v přepočtu cca 1 800 720 Kč. Šaty byly tak obrovské, že zakryly celou postel a při chůzi muselo herečce pomáhat asi pět dalších lidí.

Těhotenství
V páté řadě byla Carrie zahalována do spousty splývavých šatů a na předloktí nosila velké kabelky. Šlo o způsob, jak kostymérky skrývaly hereččino těhotenství, na které přišla těsně před natáčením páté série. I kvůli tomu byla řada nakonec zkrácena jen na osm epizod.

profimedia-0226069512.jpg
Foto: Profimedia

Střídání outfitů
Zatímco vévodkyně Kate bývá obdivovaná za to, že recykluje starší oblečení, Carrie by stejnou pochvalu dostat nemohla. V seriálu se totiž pořád převlékala. Během jedné řady v průměru vystřídala 140 outfitů, 120 párů bot a 100 kabelek.

shutterstock-183449639.jpg
Foto: Shutterstock

Oblíbené gladiátorky
Přestože Carrie outfity v minulosti nerecyklovala, jednou z výjimek byly sandálky gladiátorky, které se objevily jako součást hned několika outfitů v prvním filmu. Herečka si je prý natolik oblíbila, že když se vybíraly boty k modelům, vždy sahala po těchto.

profimedia-0099253073.jpg
Foto: Profimedia

Zdroje: Marie Claire, Insider, Hello Magazine, The List, Forbes, Cheatsheet, Elle, Ew

Čtěte také:

Reklama