Hodinová manželka je takový trošku zavádějící název, řekněte nám, co tedy děláte?
Převážně jsou to úklidy domácností a kanceláří, dále dělám správkyni v jednom nejmenovaném hotelu. Mimo to pečuji o děti, hlídám a venčím pejsky a v poslední řadě se věnuji i masážím.

Jak jste se k této, pro ženu netradiční, práci dostala?
Jednou, když už jsem nechtěla žít ve stereotypu, práce-domov-práce, jsem hledala nějakou změnu. Velkou šanci mi dal internet, kde jsem narazila na www.robeeto.com a patří jim za to mé velké dík. Tady mohu nabízet spoustu pracovních možností najednou a vše je přitom přehledné a jasně dané. Přesně vím, jaké služby mohu kde nabízet, kam je pojedu vykonávat, co se po mně chce a za kolik.

Dá se povoláním hodinová manželka uživit?
Uživit se tím rozhodně dá. Před rokem bych rozhodně nečekala, jak poroste zájem o mé služby. Dodnes nad tím jen vrtím hlavou, jak je to vůbec možné. Ale když to tak vezmete, lidé si rádi zaplatí za pomoc, zvlášť když on sám třeba nemůže, nebaví ho to nebo nemá čas. Klient je rád, že tu práci někdo udělal za něj, a já mám radost, že je zákazník spokojený. Tato práce mi navíc dává možnost setkat se s různými lidmi, protože vím, že běžně na ulici bychom se do řeči nejspíš nedali. Není to jen o práci, ale i o určitém spojení lidí, což mě osobně moc naplňuje, a hlavně motivuje k další práci. Proto si vážím každé zakázky.

Vybíráte si své klienty podle nějakých požadavků?
Na mé práci je krásné to, že já si nevybírám, ale klienti si vybírají mě. S radostí přijmu každou pracovní příležitost, která se mi v životě naskytne.

Když přiznáváte, že si klienti vybírají vás, nebojíte se jít v dnešní době k někomu cizímu do domu?
Z počátku jsem měla trochu strach, ale nyní už tolik ne. Doma vědí, kam a za kým jdu, stejně jako Robeeto, tím je to pojištěné.

Hodinový manžel je hodně žádaný, je to tak i u ženy? Přeci jen, ženy jsou známé že i vyměnit žárovku je pro nás obtížné...
Myslím si, že tohle je jen mýtus, který si vymysleli muži, aby byli pro nás ženy nepostradatelní. V dnešní době je to podle mě už naopak. Vždyť i muži už bývají na mateřské dovolené s dětmi, starají se o domácnost. A ženy dnes pracují třeba už i na stavbě, v dílně, opravují auta atd. Je krásné, že ta rovnoprávnost v dnešní době už funguje, a když nemá žena partnera, tak si většinou umí poradit sama.

Jistě se shodneme, že pro ženu je to netradiční povolání, proč jste se pro něj rozhodla?
Protože tady mohu uplatnit vše, co mě baví a nemusím mít několik prací najednou. Nemám ráda stereotyp a tato práce mi nabízí dělat každý den něco jiného. Každý den se mohu věnovat jinému povolání, a to mě baví.

Musela jste projít nějaký školením?
Možná to bude znít jako velké klišé, ale mou školou byl právě život. Před několika lety bych asi nezvládla to, co zvládám dnes. Ale člověk se časem vyvíjí a postupně přesouvá své životní hodnoty na jiné žebříčky.

Jaké služby nabízíte vy osobně?
Já vždycky říkám, že jsem všestranný člověk a baví mě toho spousta. Převážně úklid. Asi to není standardní, ale já si u toho i odpočinu. Mám obrovskou radost, že na slovo „uklízečka“ se už v současné době pohlíží jinak. Dříve tomu bylo tak, že ten, kdo se živil úklidem, byl brán za špinavého člověka. Ale teď je tomu právě naopak. Ta „uklízečka“ mívá větší cit pro úklid než kdokoliv jiný. Moji další láskou jsou zvířátka. Mám ráda pejsky i jiná zvířátka, a proto nabízím i službu jejich hlídání. Z času stráveného se zvířátky čerpám novou energii. Pejsek vám dá do života to, co člověk ne. A v poslední řadě, když mám touhu někomu fakt pomoci, tak masáže jsou ideální způsob. Já se tím fyzicky sice vybiju, ale psychicky mě ta práce a pocit pomoci nabije. U této práce můžu hned vidět, že to zákazníkovi pomohlo a má zase úsměv na tváři.

Co víte, z takových těch „chlapských“ prací, že byste nikdy nezvládla?
Asi něco postavit, třeba dům, nebo takové ty opravdu těžké práce, kde se tahají těžké věci.

Vybavíte si svůj nejnáročnější úkol, který po vás klient chtěl?
V jedné domácnosti jsem přivrtávala ke zdi poličku, což jsem nikdy předtím nedělala. Ale povedlo se.

Čtěte také:

Reklama