Moc milý příspěvek nám poslala čtenářka s nickem Vodfon. My jí děkujeme a vy se přeneste do jejího nejhezčího štědrého dne

Krásný den. Maminka dokončuje rybí polévku k zítřejší večeři.  Mám angínu a báječně si to užívám. Už mi skoro nic není a jsem na výsost spokojena se životem. Hned ráno jsem si přenesla peřiny z dětského pokoje, sem na kuchyňský gauč natřásla jsem si je, zalehla do nich a vyčkávala, až uslyším v devět drnčet rychlík kolem našich oken. Projel na čas a za půl hodinky jsem otvírala babičce navlečené do kožichu a vlastoručně pletené čepici.

Ležím na kanapi a z hlavy nemůžu vyhnat mýšlenky na zítřejší večer a na dárky pod stromečkem! Vlastně na jeden konkrétní, toužebně očekáváný dárek. Jsou to hodinka značky PRIM, s velkým kulatým ciferníkem, jako má moje přítelkyně Jana. Babička mi  v létě slíbila, že o nich bude Ježíšek uvažovat, neopoměla při tom zdůraznit, že její rodiče se v ní vidí a  všechno jí dopřejí.

Janka je jedináček a já mám pět sourozenců. Nevím, nevím, jak to s mým dárkem nakonec dopadne. „ Babičko budeš letos dělat bramborový salát?“ Přerušuji násilím své mýšlenky a zapíjím poslední tabletu penicilínu vychladlým čajem. „ To víš, že jo, vždyť ho máš tak ráda.“Ochutnej tu ořechovou kostku, je vynikající“

Konečně je to tady, jsme po slavnostní  večeři. Svíčky na stole dohořívají, táta dopíjí víno z párádního broušeného džbánku a vzapětí zazvoní zvonek. Prskavky a svíčičky na stromečku, společně zpíváme koledy. Táta rozdává dárky, je jich pod ozdobeným smrčkem opravdu  hodně. Ted je řada na mě. Bunda červená peněženka, knížky a nakonec obdelníkové pouzdro. Vybalují pouzdro z umělé hmoty a v  něm hodinky PRIM, s velkým kulatým ciferníkem. Své dojetí zakrývám a jsem opravdově šťastná.

Vodfon

To bylo moc hezké. Úplně vás vidím...

Aco vy, milé ženy-in? Vzpomenete si také na své první hodinky? Nebo na hodinky, které pro vás hodně znamenaly?Jak jste na tom s hodinkami dnes? Ještě je nosíte? Nebo už jste je také vyměnila za mobil?

Napište nám na dnešní téma Hodinky na redakce@zena-in.cz