Dnes je tomu dost těžké uvěřit, ale až do roku 1991 byly náramkové hodinky - prostě hodinky. Mohla jste mít levné, nebo drahé, se stříbrným, zlatým, nebo koženým páskem. Hranaté, nebo kulaté, digitální, nebo klasické, mechanické, nebo quartz. Stále jste ale měla prostě jenom náramkové hodinky. Muž, který to navždy změnil, se jmenuje Steve Sun.

 

Když v roce 1992 v Londýně uvedl na trh první model svých hodinek Storm, změnil tím do jisté míry celé odvětví.

Storm má na první pohled jednoduchou filosofii, která by mohla znít: "Kombinujte výrazný design s funkčností a nemůžete udělat chybu". Přesně toho se Steve Sun držel. Původem Číňan, který nikdy nevystudoval jakkoukoli designérskou školu, dokázal udělat během několika let ze svých hodinek fenomén. Dravost svých návrhů doplnil důrazem na kvalitu hodinových strojků.

 

Během několika let se obchody Storm objevily na místech, kam až doposud mířili především prodejci módy - na londýnké Carnaby či

Neal Street
.

Sun ostatně vnímá své dílo daleko šířeji než jako pouhé hodinky. "Kombinujeme poslední technologie s revolučními designy a důrazem na detail. Přesně to lidem až doposud chybělo. Naše hodinky jsou zároveň módní doplněk," tvrdí Sun.

Tvoří naproto intuitivně - nechává se inspirovat tvary budov či liniemi automobilů, a jako znalec čínské numerologie se vyhýbá používání nešťastného čísla 4.

 

Orientace na pouliční módu značku Storm přirozeně zavedla i mimo území, ovládané vážnými a seriózními hodináři. Před dvěma lety uvedl Sun na trh svoji kolekci šperků, za kterou okamžitě získal ocenění "Britský módní šperk roku 2003".

 

Stejně jako hodinky, i šperky nesou Sunův nezaměnitelný návrhářský rukopis. Následují neméně úspěšné kolekce brýlí a letos značka poprvé představila i vlastní kolekci streetové módy.

 

Značka samozřejmě přitahuje specifickou klientelu. Stormy má dnes na zápěstí každý, koho baví vypadat dobře a kdo je zároveň dost sebevědomý, aby značku přijal za svou. Mezi zákazníky Storm jsou například David Beckham, Robbie Williams či tenistka Venus Williamsová.

 

Většinu posledních modelů Storm můžete koupit také v Čechách, kde si značka vybudovala během několika let takřka kultovní pověst. "Jsou to nejoblíbenější  módní hodinky  generace lidí mezi dvaceti a třiceti lety," tvrdí Dalibor Kubík, majitel výhradního zastoupení Storm pro střední Evropu. "Jsou pro sebevědomé, moderní lidi, kteří umí ocenit detail."

 

Výrobky se značkou Storm tak dnes můžete koupit nejen ve dvou značkových obchodech v centru Prahy, ale i na internetové adrese www.stormwatches.cz.

 

A pokud si chcete udělat radost a vyhrát náramkové hodinky Storm Futura, můžete o ně soutěžit ZDE.

 

 

 

 

Reklama