Ten pocit asi zažila spousta z vás. Voláte svému nejbližšímu v seniorském věku, jenže nikdo to nebere, popřípadě není volaný dostupný. Po čase to zkoušíte znovu a opět se stejným výsledkem. A semínko obav je zaseto, ač důvod, proč starší lidé nereagují, může být prostý – prostě si mobil někam založili, nebo se jim vybil.
5f2be8c0cc4bbobrazek.png
Už na první dojem působí hodinky TCL Movetime Family Watch MT40S decentně a elegantně.

Právě to chtějí změnit seniorské hodinky Movetime Family Watch MT40S od společnosti TCL, která je jinak známá hlavně jako přední světový výrobce televizorů a chytrých telefonů. Rozhodně však nejde o klasické fitness hodinky, kterých je spousta. TCL totiž nabízí řešení určené pro seniory a jejich rodinné příslušníky, kterým navíc dává do rukou nástroj fungující jako bezpečnostní pojistka v případě náhlé události.

Snadné ovládání, trvalé spojení

Chytré hodinky pro seniory musejí být intuitivní. Ty od TCL to bezezbytku splňují, jejich ovládání je snadné a přehledné. Umožňují nejen telefonovat či posílat zprávy na přednastavené kontakty, ale díky vestavěné kameře a podpoře 4G i dělat videohovory.

Majitel hodinek přitom nemusí vlastnit smartphone, komunikují hlavně přes mobilní síť a domácí Wi-Fi. Pro plnohodnotné využití je ideální použití SIM karty s datovým, a optimálně i hlasovým tarifem. Spotřeba dat je přitom nízká, během měsíce nedosáhne ani 500 megabajtů. Dále je nutné hodinky spárovat se smartphonem rodinného příslušníka pomocí aplikace TCL Connect, která je zdarma dostupná pro telefony s Androidem nebo zařízeními Apple.

Spousta užitečných funkcí

Do hodinek je integrována GPS anténa, takže v nouzi lze na mapě ve smartphonu okamžitě najít přesnou polohu seniora. V případě úrazu či nebezpečné události stačí seniorovi krátce podržet tlačítko SOS, čímž se odešle upozornění na předem určené kontakty, nebo se vytočí linka první pomoci.

Na dálku můžete ze svého mobilu na hodinky poslat různé připomínky, třeba ohledně návštěvy lékaře či užití léků. Při dlouhé nečinnosti upozorní hodinky jejich nositele na potřebu pohybu, monitorují spánek a denní aktivity; třeba počet ušlých kroků a vzdálenosti nebo spálených kalorií.
5f2be8ff75a54obrazek.png
 Displej hodinek je čistý a dobře čitelný. Pryžový řemínek umožňuje pohodlné nošení.

Design hodinek, které komunikují i v českém jazyce, je odolný vůči prachu a stříkající vodě (IP65). Na jedno nabití vydrží dva dny, nabití trvá přibližně dvě hodiny.

Reklama