Každý jsme jiný a každý originál. Máme své talenty i slabší místa, stejně jako potenciál uspět v tom či onom oboru. Setkáváme se s různými lidmi a vnímáme je odlišným způsobem. Jeden je na první pohled sympaťák, jiný nás – kdovíproč – od počátku něčím irituje. Energii druhého člověka cítíme automaticky a bez zapojení logiky. Jedním z aspektů, který naše pocity ovlivňuje, je i to, v jakém znamení je dotyčná osoba narozena. Samozřejmě v souvislosti s tím, kdy jsme narozeni my. Kdo se ke komu nejvíc hodí a s kým to pravděpodobně neklapne?
604b5c60d5372obrazek.png
Foto: Shutterstock

BERAN (21. 3. - 20. 4.)

Beran je prvním znamením zvěrokruhu. Vládne mu planeta Mars, má v sobě oheň a nezkrotnost. Je plný energie, odhodlání a tvůrčích myšlenek. Srší elánem a nadšením. V partnerství a lásce si bude nejlépe rozumět se Lvem nebo Střelcem, protože jde o podobné energie. Zalíbení ovšem může najít také v lidech narozených ve znamení Vodnáře a Blíženců, protože jde o znamení svobodomyslná a s Beranem nekonfliktní. Padesát na padesát bude vztah s Rybami nebo Býkem a málo naděje na úspěch má partnerství s Kozorohem, Rakem nebo Váhami.


BÝK (21. 4. - 21. 5.)

Býk patří k pevným zemským znamením. Svou energií ho ovlivňuje planeta Venuše, která mu propůjčuje smyslnost a dopřává pozornost opačného pohlaví. Býci jsou odolní a vytrvalí, a i přes svou přitažlivost platí za jedno z nejvěrnějších znamení. Býk si skvěle porozumí s partnerem narozeným ve znamení Kozoroha nebo Panny, společnou řeč může najít také se Rybami a Rakem. Lidé v Blížencích nebo ve znamení Berana budou pro Býka výzvou, nicméně i tady může vzniknout harmonické partnerství. Skřípat to naopak bude se Lvem, Štírem nebo Vodnářem.

BLÍŽENCI (22. 5. - 21. 6.)

Blíženci patří k proměnlivým znamením a přísluší jim živel vzduch. Vládnoucí planetou je Merkur, který jim propůjčuje komunikativnost, všestrannost a vynalézavost. Na rozdíl od věrných Býků patří Blíženci ke značně přelétavým znamením. Nicméně jako všude, i tady platí, že výjimka potvrzuje pravidlo. Vhodným životním partnerem budou pro Blížence lidé narození ve znamení Vah nebo Vodnáře, protože je ovlivňuje společný živel. Dobře rozumět si mohou i se znamením Lva či Berana pro jejich nadšení a optimismus. Více méně neutrální bude partnerství s Býkem či Rakem, půjde-li o tolerantní jedince. Společnou řeč naopak Blíženci většinou nenajdou se znamením Panny, Střelce nebo Ryb.

RAK (22. 6. - 22. 7.)

Rak patří k vodním znamením a svou energií ho ovlivňuje Měsíc. To dává Rakům notnou dávku senzitivity, vnímavosti i zádumčivosti. Jde o citově založené jedince procházející širokou škálou emocí. Bývají zranitelní a často se vůči okolí obrní zdánlivě pevnou schránkou. Vhodnými partnery budou Rakům lidé narození ve znamení Ryb a Štíra, jimž vládne stejný živel. Dobře fungovat by mohl i svazek s Pannou a Býkem, kteří bývají ve vztazích stálí a spolehliví. Lvi a Blíženci jsou pro Raky výzvou, nikoli ale nezvládnutelnou. S kým si ale Raci budou rozumět jen sotva, jsou lidé narození ve znamení Vah, Kozoroha nebo Berana.

LEV (23. 7. - 22. 8.)

Lev patří ke šťastným znamením, která svou energií ovlivňuje Slunce. Náleží jim ohnivý živel, jsou optimističtí, vitální a sebevědomí. Lev má velké srdce, a přestože touží po pozornosti, bývá oddaným a milujícím partnerem. Nikdy nešetří uznáním a neváhá druhého zahrnout štědrou pochvalou. Optimálními partnery mu budou lidé narození ve zbývajících ohnivých znameních, tedy Berani a Střelci. Chybu neudělá ani s Blíženci a Váhami, protože i tady mohou snadno najít společnou řeč. Rak či Panna budou pro Lvy znamenat pokušení i výzvu s nejistým výsledkem. Opačné energie, se kterými to s největší pravděpodobností příliš klapat nebude, jsou lidé narození ve Štíru, Vodnáři a Býku.

PANNA (23. 8. - 22. 9.)

Panna je proměnlivé zemské znamení, které svou energií ovlivňuje planeta Merkur. Jsou bystré, zdatné a velmi pracovité. Díky Merkuru vynikají Panny skvělou komunikací a perfektním organizačním talentem. Jsou ovšem vybíravé a náročné s vysokými požadavky na partnera. Najdou-li ale „svého“ člověka, platí za věrné a láskyplné spojence s ochotou vždy pomoci. Nejlépe si budou Panny rozumět s Kozorohy a Býky, protože jde o podobně zemité energie. Štír nebo Rak pak může často až příliš uzemněnou Pannu trochu uvolnit, a tedy ani tato znamení nejsou pro partnerství s Pannou špatnou volbou. Váhy a Lev budou sázkou do loterie s relativně vysokou šancí uspět. Konfliktní vztah může naopak vzniknout ze spojení se Střelcem, Rybami nebo Blíženci.

Mohl by se vám líbit také článek Síla runové magie: Vyrobte si runu lásky, ochrany nebo pohybu vpřed

VÁHY (23. 9. - 23. 10.)

Sedmému znamení zvěrokruhu, Váhám, vládne planeta Venuše a přísluší jim vzdušný živel. Váhy platí za nejlepší diplomaty napříč znameními. Ve snaze vyhnout se konfliktům jsou ochotné zapojit svůj veškerý šarm a nejzářivější úsměvy. Udělají zkrátka vše, co je v jejich silách, aby byl zachován klid a všeobecná harmonie. Jsou srdečné, šíří kolem sebe lehkost a přátelskou atmosféru. Skvěle si budou rozumět v partnerství s Blíženci a Vodnářem, dobře klapat to ale může také se Lvem a Střelcem. Panna nebo Štír jsou lákadla s nejistým výsledkem a téměř jistý konflikt hrozí s lidmi narozenými ve znamení Kozoroha, Berana nebo Raka. Nejde však o dogma, a i tady platí, že protiklady se někdy mohou přitahovat.

ŠTÍR (24. 10. - 22. 11.)

Nejvášnivější znamení zvěrokruhu, Štír, je ovlivňován energií planety Pluto. Náleží mu vodní živel, ve druhých budí zvědavost a evokuje pocit tajemství a neproniknutelnosti. Štíři, ač tak na první pohled nepůsobí, prožívají hluboké city a často mají za sebou emoční zranění. Proto se raději uzamykají do sebe a ostatním se otevřou jen málokdy. Jsou plni vášně a jejich kořeny se pojí se základními sexuálními pudy. I proto platí Štír za jedno z nejzáletnějších znamení zvěrokruhu. K ideálním partnerům patří Ryby a Rak, klapat to ale může také s Kozorohem a Pannou. Špatnou volbou nebude ani Střelec nebo Váhy, naopak nesoulad v partnerství zřejmě nastane s lidmi narozenými ve Vodnáři, v Býku nebo ve Lvu.

STŘELEC (23. 11. - 21. 12.)

Deváté znamení zvěrokruhu, Střelec, je pod vlivem planety Jupiter. Náleží mu ohnivý živel, který ho málokdy ponechá v klidu. Střelci jsou lidé veskrze svobodomyslní se sklonem k idealismu, bývají přátelští a nezávislí. Obvykle mají šťastnou povahu a zůstávají optimističtí i v náročnějších situacích. Milují zkoumání a nade vše rádi cestují. Mají slabost pro všechny životní radovánky a rádi si dopřávají to nejlepší. Také Střelec, podobně jako Štír, platí za vůbec nejzáletnější znamení. V partnerském vztahu mu to bude nejlépe klapat se Lvem a Beranem, harmonie může zavládnout také s lidmi ve znamení Vodnáře a Vah. Štír a Kozoroh budou pro Střelce dobrodružnou výzvou a spíše neúspěch a konflikty hrozí v partnerství s Rybami, Blíženci a Pannou.

KOZOROH (22. 12. - 20. 1.)

Kozoroh patří k zemským znamením a vládne mu planeta Saturn. Jde o pracovité, cílevědomé a svědomité jedince se silným smyslem pro povinnost. Jsou ambiciózní, vynikají však výjimečnou trpělivostí, což jim obvykle dává velkou šanci uspět. V partnerství bývají věrní, prožívají hluboké emoce, které ovšem často ukrývají pod tvrdou skořápkou. Potřebují láskyplného partnera, který jim v případě potřeby nabídne svou náruč a podporu. Kozoroh si bude nejlépe rozumět s Býkem a Pannou, vyjít mu to může i se Štírem nebo Rybami. Také Vodnář nebo Střelec nejsou špatnou volbou, protože mohou někdy trochu zkostnatělého Kozoroha trochu „oživit“. Mnoho konfliktních situací naopak hrozí ve vztahu s partnery ve znamení Berana, Raka nebo Vah.

VODNÁŘ (21. 1. - 20. 2.)

Vodnář je vzdušné znamení, kterému dominuje planeta Uran. Právě ta propůjčuje Vodnáři rebelantskou povahu s touhou po svobodě a nezávislosti. Jde o veskrze originální a nekonvenční jedince se schopností vnímat budoucí trendy. Nikdy se nepodvolí nesmyslným příkazům, jsou neohrožení, s vlastním názorem a řešením. Vodnář je často nepředvídatelný, lehkomyslný, s trochou klaunského nadání, a to i v partnerském vztahu. Nejlépe si bude rozumět s Blíženci a Váhami, společnou řeč ale obvykle najde také se Střelcem a Beranem. Kozoroh a Ryba budou pro Vodnáře výzvou a trochu nešťastnou volbu znamenají partneři ve znamení Býka, Lva nebo Štíra.  

RYBY (21. 2. - 20. 3.)

Rybám vládne Neptun, planeta inspirace a touhy. Patří k vodním znamením, jsou soucitné, vnímavé, s vysokou představivostí. Často jednají na základě intuice, ustavičně vstřebávají dojmy z okolního prostředí a zároveň si uvědomují své vnitřní podněty a vnuknutí. Mnohdy nemají nastavené vlastní hranice, proto se občas starostlivě ujímají potřeb druhých lidí. Mívají sklon k sentimentu a vynikají bujnou fantazií. Neobyčejně vnímavé jsou k pocitům druhého člověka, což je v partnerství jistě výhodou. K Rybám se nejlépe hodí Štír nebo Rak, dobrou volbu může znamenat i Býk nebo Kozoroh. Klapnout to může také s Vodnářem či Beranem. Naopak partnerská disharmonie hrozí nejvíce se zrozenci v Blížencích, Panně nebo Střelci.
 
 
 

Reklama