Australský otec tří dětí hodil čtyřletou dceru z 60 metrů vysokého mostu West Gate v Melbourne do vody. Dítě vylovila přivolaná říční policie, holčička však byla v kritickém stavu a po převozu do nemocnice zemřela. Muž, který měl rozpory s manželkou, byl zatčen pro vraždu.

 

Podle výpovědi svědků zastavil 35letý muž s autem v polovině mostu, vystoupil, vytáhl z vozu holčičku a hodil ji přes zábradlí do vody. Most je v těchto místech asi 58 metrů nad hladinou. Zbývající dva sourozenci holčičky, chlapec a děvče ve věku šesti a osmi let, zůstali v autě a s otcem pak odjeli dál, řekl médiím inspektor Steve Clark.

 

Svědci okamžitě zalarmovali říční policii, která do deseti minut dítě našla a dostala z vody. Vrtulník pak holčičku v kritickém stavu převezl do Královské dětské nemocnice, kde ale zemřela. „Dítě utrpělo rozsáhlá poranění neslučitelná s životem. Resuscitační snahy záchranářů zůstaly bez výsledku,“ řekl podle agentury Reuters mluvčí záchranné služby Paul Bentley.

 

O hodinu později policie muže zadržela před melbournským soudem, kam dojel se svými dvěma staršími dětmi. Podle Clarka došlo ve středu před rodinným soudem k hádce mezi otcem a matkou dětí. Muž byl obviněn z vraždy.

Maximální trestná sazba za vraždu je v Austrálii doživotní vězení.
Reklama