64f852b006043obrazek.png
Foto: Shutterstock

Šampionát mulletů
Účesu, který se vyznačuje kratší přední a delší zadní částí, se říká mullet a v minulosti ho nosil například hokejista Jaromír Jágr. Přestože je spojený spíše s osmdesátými a devadesátými léty i v dnešní době má hodně příznivců. A v Americe mezi sebou tito příznivci dokonce soutěží v USA Mullet Championship, což je šampionát mulletů. Kromě žen a mužů má i dětskou kategorii.

Mistrovství světa vousů a knírů
Vousy a kníry jsou něčím, na co jsou jejich nositelé většinou velmi hrdí, a když se přiblíží manželka s holicím strojkem, zdrhají kilometry daleko. Na bradě či nad horním rtem se dá vypěstovat a udržovat skutečně pozoruhodný porost a ty nejpovedenější či možná nejdivnější mezi s sebou soupeří na mistrovství světa. Letošní ročník hostilo Německo.

Hod mobilním telefonem
Hází se oštěpem, koulí, tak proč ne mobilním telefonem? Tento soutěžní sport má kořeny ve Finsku v roce 2000 a spočívá jednoduše v tom, že účastníci házejí mobilním telefonem do dálky. Posuzuje se nejen to, jak daleko dohodí, ale také technika hodu. Pro účely soutěžení se používají staré a vyřazené mobilní telefony, které tak dostanou nový úkol. Místo toho, aby ležely na skládce.

Závod pojízdných postelí
Ve Velké Británii má dlouhou historii závod pojízdných postelí. Jeho první ročník se uskutečnil už v roce 1966. Jednotlivé týmy při něm tlačí pojízdná lůžka s jedním pasažérem a snaží se ho dostat přes překážkovou dráhu až do cíle. A součástí trasy je dokonce i vodní úsek.

Mistrovství ve šklebení
Soutěž ve šklebení, takzvaný gurning, pochází rovněž z Británie, kde jde o venkovskou tradici. Ta se ovšem rozrostla až do rozměru světového šampionátu. Cílem je vytvořit na tváři co nejhorší a nejodpudivější škleb, zatímco mají soutěžící hlavu v koňském chomoutu.

Soutěž v plivání třešňových pecek
Další poněkud bizarní soutěží, která má ovšem desítky let trvající historii, je plivání třešňových pecek. Cílem samozřejmě je doplivnout pecku co nejdál. A tato disciplína má i svůj Mezinárodní den, který se slaví první červencovou sobotu.

Šampionát prstového wrestlingu
Wrestling, tedy zápasení v ringu, asi znáte, ale věděli jste, že má i svou prstovou podobu a že její provozovatelé poměřují síly na šampionátu? Při prstovém wrestlingu se do sebe zápasníci zaklesnou pomocí prstů na nohou a přetlačují se. Kořeny má tato disciplína už v sedmdesátých letech.

Hod tuňákem
Nepřišel vám hod mobilním telefonem dostatečně bizarní? A co takhle hod tuňákem? Jde o australskou specialitu v rámci festivalu Tunarama. V roce 2007 se ovšem kvůli zmenšující se populaci těchto ryb, házelo skutečnými rybami naposledy. Poté už se používali pouze tuňáci z umělé hmoty.

Zdroje: World Beard Championship, Bedrace, Wikipedia, Stacker, Tunarama Festival, USA Mullet Championship

Čtěte také:

Reklama