Rychlostí 16 km/h k vám v noci  přiběhne pavouk, který je schopen vyskočit i 90 cm do výšky, rafne vás do nohy, čímž ji znecitliví, a protože nic necítíte, tak vám ji tato brutální bestie do rána kompletně ohlodá. Láká je stín.
Hrůza! Děkuji dobrému příteli, že mě upozornil. Do lustrů pořídím 100 W žárovky a už nikdy nezhasnu. Ještě pro jistotu budu spát jen tak napůl, abych měla jistotu. V krátké době bude celá moje rodina chodit s očima od nevyspání, vyboulenýma jako Hurvínek, a za pytle pod očima zaplatí v autobuse sazbu za nadměrné zavazadlo.

- V nouzi zadej PIN opačně – V případě, že jste násilím donuceni vybrat z karty peníze, zadejte PIN odzadu. Bankomat peníze sice vydá, ale zároveň okamžitě zalarmuje nejbližší hlídku policie. Neuvěřitelně vychytané. Děkuji naší policii i bankovním systémům. S PIN kódem 1221 jsem ale v případě zmíněného nebezpečí takříkajíc v řiti.

- Oběšený Usáma – V případě, že vám přijde e-mail, kde v příloze bude obrázek oběšeného Usámy bin Ládina, ani mail neotevírejte, jedná se o virus, který vám zničí pevný disk. Ten chlap snad nedá pokoj ani po smrti. Klidně si připlachtí a vyzobe mi počítač. Ale na mě si nepřijde. Děkuji za info.

- Jehly s AIDS na sedadlech v kině – Pozor! Bedlivě sledujte, na co si sedáte! Množí se případy, kdy v sedadlech v kině, MHD a veřejných lavičkách jsou záměrně umístěny jehly, infikované virem HIV. Proboha!! Že by rafinovaný teroristický útok? Přítel mě včera pozval do kina. Odmítla jsem a přemýšlím, jestli se mě náhodou nechce mazaně zbavit. V MHD už si nesednu a na lavičku se ani nepodívám.

- Mořská panna na Floridě – Co vyplavilo moře na Floridě!! (foto)  No tedy zírám! Přece jen jsem ale malinko zklamaná, protože jsem si myslela, že mořská panna by měla být krásná. Nedá se nic dělat, pravda bývá krutá... A není to mimozemšťan? No podělím se s přáteli. Hned jim to přepošlu.

 

A teď vážně

- Zmínění pavouci z Iráku – existují… je to ovšem druh velký 25 cm a troufnou si maximálně na ještěrku.

- Žádný bankovní dům nedisponuje službou popisovanou v další zprávě. Bylo by to krásné, ale je to nesmysl. Nehledě na to, že při pružnosti našich policejních hlídek, které po zavolání linky 158 mají čas dojezdu 10–20 minut a k autonehodě bez zranění i tři hodiny… měl by padouch, který vás připravil o peníze, čas si nakoupit, uvařit a možná se za vaše peníze i opít na druhém konci města.

- Usáma bin Ládin byl sice zloduch světového formátu, ale jeho duch pevné disky nejí. Dost možná škodí jinak – asi formou odkazu svým nástupcům, a na jeho foto i skutky není hezká podívaná ani za jeho života, ani po smrti.

- Fáma o infikovaných jehlách v sedadlech je sice strach nahánějící, ale klidně si sedněte v parku na lavičku, neb prošpikovat dřevo jehlou z oceli je technicky nemožné. Navíc virus HIV je velmi choulostivý a k nákaze dochází jednorázovými jehlami předanými mezi narkomany, a to bezprostředně, zbytkovou krví.  Jinak okamžitě vysychá a hyne. (Tedy virus – narkoman bohužel až později.)

- Mořská panna je sice pěkný kousek, nicméně se jedná o dílo umělce Juana Cabany, který své dokonalé výtvory nabízí i v aukcích k prodeji. Takže opravdové mořské panny, přece jen možná, krásné jsou. Ale jako reklama pro tohoto pána – dobré.

 

Než se rozpláčete

Než se rozpláčete nad osudem Briana, který má nemocné srdce, Amy Bruce a jejím nádorem, než začnete shánět kostní dřeň pro Julii Schmidt, než se zalígrujete doma ve strachu před pavouky či nakažením HIV, než přestanete používat deodoranty a zakoupený šampon na vlasy podrobíte chemické analýze v laboratoři, než si objednáte nalezená štěňata kříženců labradora a rotvajlera…  Prostě než zahltíte elektronické schránky svých přátel a známých „zaručenými“ zprávami a varováními – otevřete si www.hoax.cz a zadejte si do rychlého vyhledávání klíčové slovo zprávy. Na 99,9 % zde najdete to, co vám právě přišlo, i s případným seriozním komentářem osloveného odborníka. A jestli ne, tak je moje máma pavouk.

 

P.S.: O e-mailech typu „nepřetrhni řetěz“ jsem se nezmínila, protože je plně na vás, zda ve strachu, že vám spadne vám na hlavu květináč, oblažíte své kontakty z adresáře prasátky pro štěstí, andělíčky, kočičkami, příslovími, moudry, srdíčky, myškami, křečky, housenkami, medvídky či veverkami… protože co kdyby náhodou... J

Posíláte dál podobné zprávy? Dostáváte je i přesto, že neustále dokola svým známým opakujete, že o ně nestojíte? Bavíte se tím?

Reklama