Měsíc uplynul jako voda a my z Hnutí pro dobrou snídani vás opět vítáme na našich stránkách a přinášíme nové odpovědi paní doktorky Cajthamlové a také další tipy pro váš zdravý život. V naší dubnové anketě jsme se zaměřili na vaše stravovací návyky, na mušku jsme si vzali téma: „Tekutiny jako součást vyvážené snídaně“. A právě o nich si tento měsíc budeme povídat. Jsme Hnutí za dobrou snídani a naším hlavním posláním je pomoci vám zdravě snídat.

 

 

 

 

Výsledky ankety byly příznivé a ukázaly, že většina z vás snídani nezanedbává a k snídani si dopřeje také tekutiny. Ale jak nám prozradila paní doktorka, jen nápoje nestačí, protože nejsou plnohodnotnou náhražkou snídaně. „Ideálním startem do nového dne je čerstvě vymačkaná ovocná šťáva rozředěná v poměru 1:2 s vodou. K vlastní snídani je pak vhodný ovocný či slabý černý čaj, který je součástí zdravé snídaně,“ odpověděla paní doktorka na naši otázku, jaké nápoje by doporučila jako součást snídaně. Máme radost, protože většina z vás (49 %) pije k snídani čaj, který má pro náš organismus příznivější účinky než káva. Podobně skončily i výsledky výzkumu GfK – Eating Habits 2005, podle kterého 62 % dotázaných každé ráno pije čaj. Jsme také rádi, že pouze 11 % z vás pije kakao, protože ani to není příliš vhodnou součástí snídaně, neboť kakao je pro dospělého člověka těžko stravitelné a může mít vliv na hladinu krevního cukru. 

 

 

Paní doktorka nám sice zdůraznila, že pro náš organismus je nejlepším startem čaj a čerstvá ovocná šťáva, ale také připomněla, že snídaně by mimo ovocné šťávy a čaje měla obsahovat také „pomalé“ cukry, které získáme z chleba, ovoce nebo sušenek Bebe Dobré ráno. Například poslední novinka BeBe Dobré ráno se sníženým obsahem cukru (- 25 %)* obsahuje více než 50 % sacharidů z obilovin, je zdrojem vlákniny a je obohacena o vitaminy a minerální látky, které jsou potřebné pro lidský organismus. 

 

„Snídej sám, obědvej s přítelem a večeři dej nepříteli,“ připomněla nám paní doktorka Cajthamlová.  Takže - SNÍDAT! Ve snídani by měly být zastoupeny tři skupiny potravin (cereálie, ovoce nebo zelenina a mléčný výrobek) a v neposlední řadě také dostatek tekutin.“ A nám z Hnutí za dobrou snídani nezbývá než souhlasit a dál pomáhat a radit při změnách vašich stravovacích návyků.

 

 

Více informací na stránkách www.hnutizadobrousnidani.cz* - 25 % ve srovnání s BeBe Dobré ráno kakaové

Reklama