Někdo po penězích touží, protože si myslí, že s nimi bude šťastnější. Pravda je, že nejsou středobodem života, naopak. Dokáží zničit charakter člověka a co je horší, mohou narušit i to nejsilnější, pouto rodiny. Přesně to se stalo Tereze. Ta kvůli nim přišla o vše, na čem jí záleželo.

Tereza vyrůstala jako jedináček a matka jí ve 12 letech zemřela. Staral se o ni pouze otec. Svou holčičku hýčkal a rozmazloval po všech směrech, měl na to prostředky. Tereza sice vyrůstala jako „zlatá“ mládež, ale nedávala na sobě znát, že pochází z bohaté rodiny. „Nechtěla jsem, aby mě lidé škatulkovali jako tu zbohatlickou dcerušku, co nic neumí a jen si užívá tatínkových peněz,“ vysvětluje.

men

U každého ze svých partnerů si Tereza dávala velký pozor na to, aby ji nevyužíval právě kvůli majetku. Měla štěstí, že si vždy našla normální partnery. Tedy až na toho posledního. Dá se ale jen polemizovat, jestli to, co se stalo, byla vina Terezina expřítele či otce.

Nenechte si ujít:

„S bývalým jsme spolu byli přes půl roku. Měl nějaké dluhy, což jsem ale nevěděla. Vůbec netuším, jak to zjistil otec. Z ničeho nic se mi expřítel přestal ozývat. Neodpovídal na zprávy, nebral telefon, když jsem za ním přijela domů, dělal, že tam není. Vzdala jsem to. Táta mě utěšoval, vzal mě na hezkou dovolenou, staral se.“ Po dvou měsících se u Tereziiných dveří objevil expřítel. Prozradil jí něco, co Tereza stále nemůže pochopit a zpracovat.

„Řekl mi, že mu můj táta nabídl, že zaplatí jeho dluh, když se na mě vykašle. On kývl, byl prý v koncích, ale uvědomuje si, že udělal obrovskou chybu. Teď je rozhodnutý vše mému otci splatit a chce se ke mně vrátit.“ Po tomto přiznání Tereza vyhodila nejen bývalou lásku, ale pohádala se i s otcem, se kterým se nebaví. „Je to nechutný, je mi z nich špatně. Oba nejdůležitější muži mého života mě bodli přímo do srdce. Nejraději bych s nimi už nikdy nepromluvila, ale v případě táty to nejde, furt je to má rodina. Momentálně si ale musím rozmyslet, co s tím vším mám dělat.“

Čtěte také: