Kávová sedlina

Nejen že je skvělým zdrojem dusíku, fosforu, draslíku a mědi, ale má i lehce kyselé pH. Proto ji budou zbožňovat hlavně borůvky, jahody, azalky, růže, rododendrony a další kyselomilné rostliny.

Sedlinu v ideálním případě nejprve vysušte, aby nedržela v hrudkách, protože za vlhka ráda plesniví. Až ji v sypkém stavu dáte k rostlině, zapravte ji do zeminy. Je lehká a vítr by ji mohl rozfoukat. Nad zeminou by se navíc neměla utvořit neprodyšná vrstva sedliny.

Můžete přichystat také tekuté hnojivo. Plný hrnek lógru rozmíchejte v 10 litrech vody a pusťte se do zalévání.

fe1.jpg
Foto: Shutterstock

Čajové sáčky

Vylouhované sáčky s čajem, hlavně s tím zeleným, jsou skvělým zdrojem dusíku, ale obohatí půdu i díky mikroživinám. Také čajové lístky se ale hodí spíš pro kyselomilné rostliny.

Vysypte obsah sáčku a zapravte ho do půdy. Pokud čajové lístky do květináče dávat nechcete, můžete hnojit výluhem z nich. Nechte je ve studené vodě namočené ideálně alespoň přes noc.

Jaké květiny jsou kyselomilné? Třeba rododendron, azalka, vřes, orchideje, nebo také hortenzie a magnólie.

Vaječné skořápky

Vracet vápník vyčerpaný růstem rostlin zpět do půdy pomohou skořápky z vajíček. Ty jsou velmi bohatou zásobárnou tohoto minerálu. Usušte je, rozdrťte a přidejte přímo do zeminy. Další možností je udělat z nich výluh.

Zásaditou půdu ocení obzvláště vápnomilné rostliny, například skalničky.

fe2.jpg
Foto: Shutterstock

Banánové slupky

Plno minerálních látek mají nejen pod slupkou, ale právě i v ní. Vy si na ní nepochutnáte, ale rostliny ano. Nakrájejte slupku na malé kousky a ty zapravte do zeminy. Ze slupek můžete udělat také tekuté hnojivo. Naložte je do nádoby s vodou, přiklopte a nechte louhovat. Alespoň týden. Pak výsledný produkt přidejte k zálivce.

Kvasnice

Nestíháte zpracovat droždí? Je škoda ho vyhodit, udělejte z něj hnojivo pro rostliny. Způsobů existuje víc. Jednu kostku rozdrobte do jednoho litru vody a přidejte lžíci cukru a nechte pár dní odstát. Někdo zase nedá dopustit na povaření 10 gramů droždí a dvou lžic cukru v 10 litrech vody. Hnojivo pak můžete naředit 1:5.

fe3.jpg
Foto: Shutterstock

Bramborový nebo rýžový vývar

Vyléváte ho po uvaření přílohy do dřezu? Chyba! Obsahuje cenné látky pro vaše květiny. Jakmile vychladne, použijte ho jako zálivku.

Tip: Abyste získala komplexnější hnojivo, můžete smíchat více ingrediencí.

Zdroj informací: Sazenička, Zelené čaje, Zahrádkářská poradna, Grow Network 

Čtěte také: