Minulé léto jsme s bandou kamarádů vyrazili objevovat krásy Maďarska, a to na kole. Jeden večer jsme se rozhodli odměnit za celodenní námahu nějakou typickou maďarskou mňamkou. Zapadli jsme proto do malé, útulné hospůdky, kde v kamenném krbu plápolal oheň, stěny zdobily sušené pálivé papričky a pivo snad samo přistávalo na fortelných dřevěných stolech. Smálo se, bavilo se, atmosféra byla skvělá, jen kamarád Michal neustále někam odbíhal.

Po pár půllitrech to bylo všem upřímně jedno... Po pár půllitrech však nebylo jedno mému močovému měchýři v jakém je stavu, vyrazila jsem proto směr toalety. Nevím, jestli zde byly záchody společné pro pány i pro dámy z důvodu feministického uvědomění paní majitelky nebo z důvodu nedostatku financí pana majitele, každopádně se na mě ze dveří usmívala panenka zamilovaně držíc za ruku panáčka. V mém přiopilém stavu mě to dost rozřehtalo a bezstarostně jsem šáhla na kliku. V tu chvíli mi však zamrzl úsměv na rtech. Na ruce mi ulpělo něco měkkého... něco měkkého a teplého... něco měkkého, teplého a hnědého! Fůůůůůůůůůůůj!

Zděšeně jsem běžela k umyvadlu a začala si drhnout ruce. Byla to scéna jako ze špatné teenagerovské komedie - kachličky zapatlané, zrcadla zapatlaná a já měla co dělat, abych k tomu všemu nepřihodila před chvílí snězený guláš. Když už jsem měla ruce vydrhnuté skoro do krve, rozrazily se dveře a rozčileně vstoupil Michal. Ihned na mě začal chrlit : ,,Tak sem se těšil, jak si dám pívo, něco dobrého na zub, a místo toho tady lítám od kola na záchod a zpátky jak pako. Rozbila se mi v brašně Nutella a v tom vedru se mi roztekla po všech věcech!" V tu chvíli jsem nevěděla, jestli mu mám jednu vrazit nebo mu dát pusu. Sladkou potvůrku jsme společnými silami zneškodnili a celý večer se společně bavili nad naší záchodovou příhodou.

P.


Děkujeme za veselou příhodu :). Ještě že to byla jenom Nutella :).

redakce@zena-in.cz

Reklama