Foto: Shutterstock

V módě je a ještě chvíli bude hnědá, Od sytě hnědé čokoládové polevy po světlý písek. Hnědých odstínů je celé spektrum. A nadělat s nimi můžete spoustu parády. Přidejte si do šatníku jeden kousek nebo se oblékněte monochromaticky do hnědé od hlavy až po paty.

About You: 1 829 Kč, Zara: 3 299 KČ, Zalando: 600 Kč

Hnědá je v kurzu a hodí se ke každému tónu pleti. Vzhledem k současné zálibě v minimalismu a přírodě dává smysl, že tato přirozená barva byla všemi vřele přijata, ať už v pouličním stylu nebo na módních molech světoznámých značek.

Tuto barvy jsme přitom dříve odmítaly a ve svých skříních by ji některé z nás jen marně hledaly. Na vtipy spojené s exkrementy jsme už velké a měly bychom na hnědou pohlížet i jinak. A právě to je cílem tohoto článku. Ukázat vám, jak sofistikovaná a elegantní hnědá barva může být.

Hnědé odstíny můžete krásně kombinovat mezi sebou. Hodí se perfektně ale třeba i k černé klasice, modrým džínsům… A co teprve ve společnosti s bílou? Společně vykouzlí elegantní a velmi módní outfity. Hnědá se nosí mnohem snáze, než si myslíte.

Foto: Profimedia

 
Pokud si nejste jisté nošením této barvy, začněte pouze doplňky nebo neutrálním hnědým kouskem. Pokud se necítíte na to, topit se celá ve velbloudí nebo kakaové hnědé, zkuste třeba jen hnědé kozačky, hnědé tvídové sako nebo elegantní hnědou tašku.


Pokud se vám zdá, že hnědá prostě neladí se zbytkem vašeho outfitu, zaměřte si na to, jaké odstíny máte na sobě. Existují teplé a studené odstíny. A teplé hnědé vždy párujte s teplými, ať jde o jakékoliv barvy. Stejně tak studené. Co se týče šperků, volte k hnědé spíše zlaté kousky.

Zara: 1 299 KČ, Mango: 1 499 Kč, H&M: 899 Kč

Reklama