Pokud máte chuť na opravdu dobrou kávu, pravděpodobně se za ní vydáte do některé z kaváren a zcela jistě si objednáte espresso. Na jeho přípravu je však zapotřebí kvalitní „presso stroj“. Nechte si poradit, jak poznat kvalitní kávu a jak si kávovou dobrotu uvařit jednoduše doma pomocí kávy Jacobs Velvet. Zapomeňte na drahé přístroje. Sametově jemnou pěnu a intenzivní chuť, jako má espreso, dokážete vyčarovat také.

Rovnice je jednoduchá: horká voda, káva Jacobs Velvet a správná příprava rovná se „domací presso“, které chutná jako v restauraci. Menší 100g balení kávy Jacobs Velvet pořídíte za 79,90 Kč a 200g balení za 129,90 Kč.

Pokud si na kávě chcete opravdu pochutnat, použijte malý šálek na espresso s obsahem 90 ml, přidejte 1-2 lžičky instantní kávy Jacobs Velvet a zalijte ji převařenou vodou o teplotě 90 °C. Tvar šálku s podšálkem, do kterého servírujete kávu, není specificky vymezen. Co je však nezbytné - šálky by měly být předem vždy nahřáté. Jste-li při servírování kávy požádáni o mléko, snažte se podávat je vždy teplé a v keramické konvičce. Zvláštní lžička na cukr by měla být samozřejmostí. Pak už jen zbývá přizvat své přátele a společně si vychutnat šálek lahodné kávy Jacobs Velvet. A vy jako správná hostitelka můžete svým hostům, kromě kávového zákusku, nabídnout i pár zajímavostí o kávě.

Věděli jste například, že káva je odvozena od arabského výrazu qahwah, jednoho ze slov původně používaných pro víno? Zajímavé je také, že kávová zrna byla pouze žvýkána, než se zjistilo, že mohou být semleta a vařena ve vodě. Ze 60 druhů kávovníků je nejvýznamnější kávovník Arabica a Robusta. Kávovníky se dnes pěstují ve více než padesáti zemích světa. Hlavní pěstitelské země leží v oblasti kolem rovníku mezi Obratníkem Raka a Kozoroha. Toto pásmo zahrnuje celou Střední Ameriku a severní část Jižní Ameriky, převážnou část Afriky, Čínu, Indii, Indonésii, Austrálii a ostrovy v Indickém oceánu.

Reklama