Holky z naší školky - to byl kdysi velmi slavný hit zpěváků Hložka s Kotvaldem! A oba byli také idoly mnoha dívčích srdcí, jejich plakáty si vylepovala snad každá holka. A teké jedna naše čtenářka, která přidala i úsměvný příběh!

Dobrý den, milá Simič, děkujeme za příspěvek a vtipné počtení :)


 

Díky za hezké téma. Po dlouhé době jsem si představila svůj pokojíček,který jsem však obývala společně s mým mladším bratrem.Asi do 8 let jsme se s bráchou nehádali,protože nám na stěnách viseli Křemílek a Vochomůrka,loupežník Rumcajs a Maková panenka.A pak to začlo.Boj o každý centimetr omítky.Já tam chtěla mít Hložka s Kotvaldem a Pavla Horňáka a brácha motorky a závodní auta.

Dodnes si pamatuju,jak brácha namaloval Horňákovi velké brýle a vousy,protože jsem mu sundala ty jeho motorové nesmysly a dala mu je nad postel.Když mi bylo asi patnáct,sehnala jsem za hříšné peníze plakát Depešáků.Byl obrovský,což nehodlal tolerovat můj brácha,který sehnal plakát Sandry.A tak jsme se hádali pro změnu o to,kdo je lepší a kdo je na plakátě hezčí.Skončilo to rozervanými plakáty a šíleným brekem nás obou.Otec to dovršil dvojitým výpraskem a  zákazem vylepovat kdejaké „ksichty“ na zeď.A nalepil nám tam obrovský plakát s pouští a jedinou palmou někde v dáli.

A tak jsme si lepili tajně plakáty a fotky do skříní a kolem postele.Když jsem pobrala více let a také rozumu,na zdi jsem si začala dávat svá vlastnoručně namalovaná dílka,fotky a všelijaké výtvory.A tak je to dodnes.Na zdi mi visí mé vlastní výtvory a fotky mých dítek.Čas od času je obměním nebo namaluju nějaký originál,který se mi hodí k barvě pokoje.Také jsem se zamilovala do obrázků z mozaiky.

Musím uznat,že nějakou dobu nám na chodbě viselo i paroží ze čtrnácteráka.Tuto „vkusnou“ ozdobu jsem z duše nenáviděla,a manžel to nakonec vzdal a sundal ji-pro klid v domácnosti a pro mou nekonečnou radost.Na stěnách mi skutečně viselo téměř cokoli,jen ne třeba pravý Picasso!

Simič.

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Vaše idoly na zdi

  • Kdo vám visel na zdi?
  • Jaké plakáty visely na zdi vašich pokojů?
  • Proč jste vaše idoly zbožňovali?
  • Nebo jste nikoho neobdivovali?

Napište mi, co vás k tématu napadne, budu se moc těšit. Jedna z vás tentokrát získá tuto skvělou kosmetiku: make-up Maybelline, nový krémový deodorant Garnier a třpytivé stíny pro královnu noci ze Sephory. :)

kosm¨

Pište jako vždy na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, předmět e-mailu IDOLY. Předem děkuji!

Reklama