Příhoda s podpisem se mi stala nedávno. Účet v bance jsem si zařídila asi před 8 lety, a to jsem se ještě jako hloupoučká studentka podepisovala jménem a příjmením všude.. a to jako že příjmení mam hodně dlouhý… Jenže jsem změnila smlouvu s bankou a přešla na jiný účet, tak jsem se podepsala jako podpisovej vzor už jinak – kratší klikyhák.

V dnešní moderní době elektronického bankovnictví mě v bance už asi 3 roky neviděli… ovšem taky to není bez chyb, nelze převést více peněz v jednom dni najednou... tak jsem musela do banky… začala jsem vyplňovat ten příkaz, až došlo k podpisu… já jsem si zaboha nemohla vzpomenout, jestli mam v tý bance ještě ten krátký, nebo ten dlouhý podpis... tak jsem to podepsala tim krátkým a šla jsem se zeptat na tu informační přepážku, jestli ten podpis je dle podpisového vzoru… ona na to koukala, chvíli to poměřovala...  tak jí řikam, že si nejsem jistá, jestli tam mam i jméno, a nebo jen takhle to příjmení… a ona pak na mě vyhrkla, že u toho Š mam jinak háček… !!!!

Já myslela že mě omejou... tak prej když jí dam občanku, že mi to potvrdí…  naštvaně jsem svolila, protože vidina znova vypisovat trvalý příkaz mě odpudila…

Doufám, že už do banky nebudu zase dlouho nucená jít….

Úředníky a vykecávající se doktory prostě nemám v oblibě… !!!

Rozarinka 


Rozarinko, moc děkujeme za příspěvek. Ano, banka je další příklad pečlivých úředníků :-). Svým způsobem se člověk nemůže divit. Tohle je příklad spíš slušného jednání. Mně to nechtěli vydat ani po předložení občanky, protože jsem tam měla jiné trvalé bydliště a k tomu jsem předkládala ještě z úřadu ten lísteček s novou adresou. Marné. I na podruhé, kdyby si člověk řekl, že už si snad změnu zaznamenali. Nezaznamenali.

 

Reklama