Sami si v pohodlí domova změříte tlak, hladinu cukru v krvi nebo třeba množství tuku v těle. Váš lékař bude o všem informován, naměřené údaje totiž dostane elektronickou poštou. Monitorace zdravotního stavu se již neodehrává jen v lékařských ordinacích, ale stále častěji je záležitostí samotných pacientů. První certifikovaný systém nese označení iHealth a je nyní k dostání i v České republice.

Jestliže chcete předejít vážným zdravotním potížím, stále platí, že byste měli chodit na preventivní lékařské prohlídky. Zvyšuje se tak pravděpodobnost, že případné problémy odhalíte včas, což je jeden ze základních předpokladů úspěšné léčby. Své zdraví ale můžete mít pod kontrolou i v období mezi preventivními prohlídkami. Moderní technologie totiž umožňují, abyste řadu svých zdravotních ukazatelů průběžně sledovali u sebe doma, bez stresujícího prostředí lékařské ordinace a v případě potřeby je elektronicky sdíleli se svým lékařem.

 iHealth

První ucelený systém domácí monitorace zdravotního stavu, který je v ČR k dostání, představují zdravotnické přístroje iHealth. Splňují evropské požadavky na přesnost a kvalitu zařízení používaných ve zdravotnictví, což stvrzuje evropský certifikát kvality CE. Vedle glukometru a tlakoměru jde také o multifunkční váhu, která zároveň funguje jako osobní tělesný analyzátor. Ten dokáže spočítat například index tělesné hmotnosti (tzv. Body Mass Index), objem vody, hmotnost svalů a kostí v těle či poměr vnitřního orgánového tuku.

Svou kondici pak můžete sledovat pomocí pulzního oxymetru, který měří srdeční tep a nasycení krve kyslíkem, či snímače denní aktivity a kvality spánku v podobě hodinek na zápěstí. Prostřednictvím bezdrátového připojení ukládají přístroje iHealth veškerá naměřená data do chytrého zařízení s operačním systémem iOS nebo Android. Vývoj vašeho zdravotního stavu a fyzické aktivity se zobrazí ve speciální aplikaci, s jejíž pomocí také můžete plánovat své cíle a sledovat, zda se vám je daří plnit.

Naměřené hodnoty je možné sdílet s blízkými či lékařem, který tak může sledovat váš zdravotní stav i v případě, že jste na dovolené nebo pracovní cestě. „Řadu situací lze vyřešit konzultací přes e-mail či po telefonu. Zabráníme tak zbytečným návštěvám v ordinaci a ušetříme čas na opravdu potřebné kontroly,“ říká praktický lékař David Halata, u jehož pacientů je domácí monitorace zdraví zavedenou praxí.

 iHealth

Vývoj dlouhodobějších trendů naměřených hodnot má navíc větší výpovědní hodnotu než měření, které pacient podstoupí jednou za čas během kontroly v ordinaci. „Z dlouhodobých údajů mám možnost poznat pacientův životní styl. Také vidím, jaké hodnoty glykémie nebo krevního tlaku si naměřil ve svém přirozeném prostředí,“ doplňuje Halata. Péče o zdraví je tak příjemnější pro pacienta a efektivnější pro lékaře.

Chytrý tělesný analyzátor pro celou rodinu

Chcete zhubnout nebo jen dlouhodobě sledovat svou kondici? Získat přehled o složení a změnách vlastního těla nebylo nikdy jednodušší. Pomocí chytrého tělesného analyzátoru iHealth Core si můžete v pohodlí domova měřit hmotnost, index BMI, množství tuku, svalové a celkové beztukové hmoty v těle, hmotnost kostí, index orgánového tuku a také objem vody v těle.

Naměřené hodnoty uvidíte ve speciální aplikaci na displeji svého mobilního telefonu. Se svými výsledky se pak na dálku můžete pochlubit blízkým či lékaři. Jedním zařízením se mohou bez problému měřit všichni členové rodiny, iHealth Core každého z nich automaticky rozpozná.

 iHealth

Osobní tělesný analyzátor iHealth Core je k dostání za doporučenou cenu 3 599 Kč.

Pro více informací o systému iHealth navštivte www.ihealthlabs.eu a sledujte Twitter a Facebook.

Reklama