píše čtenářka s nicek Maryene. Proto jí povánoční hubnutí nic neříká. Má už svůj zajetý stravovací rytmus a toho se drží celoročně, svátky nesvátky. Přečtěte si, s jakou disciplínou v jídle se naučila žít a třeba se budete inspirovat

Milé ženy, přestože téma o povánočním hubnutí se železnou pravidelností opakuje rok co rok, mně nic neříká. Ale nepředstavujte si mě proto jako nějakou „huběňourku“,  jsem spíše plnějších tvarů a se svojí váhou bojuji celý život. Přesto jím po celý rok stejně, ať už jsou Vánoce nebo jakýkoliv jiný čas a nevyhýbám se ani pohybu.

Nejsem zvyklá se přejídat a stoly plné lahůdek a dobrot mě nemohou nijak zlákat, ráno dám raději přednost svému oblíbenému krajíci chleba s máslem klidně i u stolu prostřeného těmi nejvybranějšími lahůdkami. Na Vánoce samozřejmě peču a chystám, ale ani na Štědrý večer nemám chuť se přejídat, nejsem už spousty let zvyklá večeřet, takže na Vánoce povečeřím spíše ze slušnosti.

U nás to vypadá tak, že když manželovi prostřu k večeři, tak já chroupám mrkev. Vánoční cukroví rozdáme dětem. Spíš mám problém na návštěvách, kde Vás všichni nutí ochutnat a já nejsem zvyklá jíst tehdy, když nemám hlad.

A tak se nedivte, že považuji za nespravedlivé, že se někdo přecpává až k prasknutí,  přibere, ale potom stačí na chvíli se nepřejídat a kila jdou dolů. Dokonce jsem zažila kolegyni, která během půl roku zhubnula 20 kg. Když se mi ale svěřila se svým jídelníčkem, nestačila jsem se divit. Omezila prý příjem na „minimum“, ale kdybychom u té její „diety“ sedávaly u stejného stolu, dnes bych se asi už neunesla.

Jak to máme udělat my, kteří jíme střídmě stále a kila se nás drží a nepustí? Na to opravdu nepomohou žádná předsevzetí. Jsme zkrátka každý jiný.

Takže si ani žádná novoroční předsevzetí ohledně hubnutí nedávám, je to totiž můj celoživotní úděl hlídat si svoji váhu a už jsem si na to zvykla.

Přeji všem čtenářkám hezký den a těm které si už předsevzetí daly, také pevnou vůli.

Maryene

Milá Maryene, myslím, že na to jdete správně a máte můj obdiv. Vždycky je lepší tloušťce předcházet, než se jí pak složitě zbavovat.

Jak jste na tom vy, milé ženy-in? Líbí se vám metoda čtenářky Maryene. Nebo byste na ni neměla trpělivost a chcete všechno hned?

Jaký životní a stravovací styl máte vy? Má také svůj pevný řád, nebo je to spíš chaos? Napište nám a podělte se o své zkušenosti na: redakce@zena-in.cz

Reklama