Z jiného úhlu pohledu nám prázdninové hlídání popsala čtenářka claire. Ve volných chvílích má totiž na starost synovce.

Moc vtipně napsané, milá claire, úplně si ho představuju. Ať to přežijete ve zdraví. :-) Děkuju a přeju hezký den.


Vážená redakce a všichni čtenáři,

prázdniny začaly a konečně mám ono kýžené volno. Ovšem pomyslné. Chodím do práce, dovolená čeká a ve volných chvílích hlídám synovce. Ovšem - je to expert. Půjde už brzy do školy a tak doufám, že se zklidní. Hlídat ho, to je malý horor. Kde byl před vteřinou, tam není. Ale jistojistě ho najdu na stromě nebo ráchajícího se v řece. Zahradu zamykám, skočím jen pro sváču a prcek už je opět mimo můj dohled. Přeleze obratně plot, seběhne k řece tekoucí pod námi a chce se koupat. Je mu šuma fuk, jestli je voda studená a jeho pud sebezáchovy rovná se nule. Bude chodit v záchranné vestičce a hotovo. V řece přece plavou kačky a Máťa zcela jistě jednu uloví. Chce si ji zavřít na dvorek a ochočit. Už to zkoušel i na labutě, ale rozzuřený labuťák ho hnal do mé náruče. To jsem mu dobrá. Tahat ho z průšvihů. Brácha pracuje, školka zavřená, babičky jsou daleko a tak funguji já - teta. Před chvílí usnul, mám tak hoďku čas na to, abych se zregenerovala a nabrala síly. Do pěti je ještě dlouhá doba a jen čekám, co chlapec zase vymyslí. :))

Včera zavěsil lano na strom a chtěl si udělat houpačku. Uzel už umí, ale omotal si ho neprozřetelně kolem sebe. Jak skočil dolů, tak visel. Hlavou dolů. To byl řev. Lano jsem zabavila, dostal vysvětlení, rozumně kýval hlavičkou na souhlas. A pak řekl: „Kolem krku by to bylo lepší, houpal bych se jako ten pán v televizi.“ Po těle mi přejel mráz a už jsem záležitost nekomentovala.

Za chvíli jdeme do lesa, vezmeme pejsky a doufám, že ho zabavím povídáním o přírodě a poznáváním stromů, rostlin a podobně. A hlavně, že se v pořádku vrátíme a nebude vyhlášeno celostátní pátrání. :)

Školka bude zase až v srpnu, tak si Máťu ještě užiju. Tak krásné prázdniny bez nehod a ještě krásnější zážitky, nezapomenutelné!!!!!!

claire

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne: Jak řešíte hlídání dětí o prázdninách?

  • Máte menší děti, které ještě potřebují dozor?
  • Máte dost dovolených?
  • Kam děti o prázdninách dáváte?
  • Máte hlídací babičky a dědy?
  • Jezdí vaše děti na tábor?
  • Máte nějakou dobrou prázdninovou historku?

Napište mi, budu se těšit. Pro jednu z vás mám připravený dárek: vitamíny Marťánky, knížku o Shrekovi a tvořivý sešit pro předškoláky. Příspěvky posílejte do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je HLÍDÁNÍ. Předem moc děkuju!

ce

Reklama