A máme tady další příspěvek, louskáček2 je trochu smutný z toho, že se do hlídání jejího dítka zapojují prarodiče jen málo, a to jsou relativně „mladí“. Prosí zároveň o radu, jak to změnit. Co vy, milé Ženy-in, jaký je na to váš názor?

Abych byla upřímná většina mých známých včetně mých zkušeností je o tom, že prarodiče prostě nehlídají a když už tak až na dlouhodobé naléhání. V podstatě oznámení, že tento týden či víkend prostě potřebuji protože nemám jinou volbu.

Mám pouze jedno ,,akční,, dítě do věku tří let. V mém okolí mám několik dalších příkladů a a v podstatě ani nezáleží na věku, počtu dětí atd. Prostě se to teď nějak nenosí a naše prarodiče to obtěžuje…

O to víc mě bolí když potkám babičku či dědečka kteří prostě jsou těmi pravými prarodiči, berou si děti třeba jen na odpoledne a někam s nimi vyráží, zapojují je do svých dnů, radostí a jsou rádi že s nimi mohou být.

Když jsem byla malá tak mě prarodiče hlídali. O víkendu jsem jezdila s babičkou na chatu, a to nemluvím o letních prázdninách to jsem buď byla na táboře a nebo na chatě. Někdy s našima na dovolené, ale většinu času jsem byla mimo domov o letních prázdninách. Pamatuji si mamku, jak ještě občas nadávala když mě babička třeba na jeden víkend nechtěla. No upřímně teď si říkám, škoda že nevidí z mého pohledu jak to momentálně vidím já…

Přijde mi prostě nevhodné si jejich pozornost vynucovat, nadruhou stranu pokud jim své dítě ,,nevnutím, ani se sami neozvou…

Je mi z toho smutno jsou to v našem případě oboje prarodiče, všechny by preferovali jen jednodenní návštěvu s naší asistencí a pak už nemají moc zájem, škoda.

Na druhou stranu neřídila jsem si dítě proto, aby mi ho prarodiče věčně hlídali, ovšem to věčněnení bohužel ani občas…

A jak to mate vy mile ženy-in? Nebo máte nějakou radu jak to mám změnit? Mý prarodiče jsou ve věku cca 60 let a druzí cca 55 let, nu věkem to snad přeci není nebo jo? A promluvit si s nimi o tom bude jen o tom, že mají své starosti apod….

Až jednou doufám budu babičkou přísahám, že se budu snažit jinak!

louskacek2 

Reklama