Vzpomínám si na letošní dlouhou a ledovou zimu a s ní na jednu kuriozní výmluvu mého manžela.

Jednou k večeru přišel v "náladičce", ale se sněhem na kabátě a měl dost studené ruce. Hned ve dveřích mi hlásí: "Mamino, promiň, že jdu pozdě, ale musel jsem kamarádovi hlídat dveře od garáže".

Zarazila jsem se, načepýřila a povídám: "Ale, ale tak dveře, jo? A co takhle střechu ne?"

On na to: "To ne. Víš, oni mu vykopli dveře u garáže, kde má svého "méďu" (mercedesa). No a šel to ohlásit policajtům. A aby mu neukradli i auto, musel jsem ho strážit. A protože byla hrozná zima, nechal mi tam na zahřátí flašku koňaku. Víš, jinak bych zatuhl zimou."

A s těmito slovy zahučel do křesla a usnul.

Moc jsem tomu nevěřila, brala jsem to jako výmluvu opilce. Neváhala jsem, vytočila číslo onoho kamaráda a co byste řekli - tan můj "hlídač" měl pravdu. Než kamarád vyřídil papíry na služebně u policajtů, ten můj opravdu vypil celou flašku koňaku.

Druhý den přišel onen kamarád s druhou flaškou a moc se mi omlouval, že způsobil tento menší "rozvrat" v naší rodině. Odpustila jsem oběma a strávila s nimi pěkný zábavný večer.

Januše.

Svěřit hlídači v zimě láhev koňaku, to byl docela nerozum. Ani se nedivím, že Váš manžel, Januše, dopadl tak, jak dopadl :-)). 

Jak se omlouvá či vymlouvá Váš přítel či manžel, když přijde domů pozdě a navíc pod vlivem omamných látek? Napište na: redakce@zena-in.cz
Reklama