Dnes večer bude mít slavnostní premiéru nový film Filipa Renče Hlídač č. 47.

V příběhu o lásce a zradě s podtitulem Kdo předstírá hluchotu, uslyší víc hraje hlavní roli Karel Roden.

Filmový přepis vznikl na motivy románové předlohy Josefa Kopty z roku 1926, v produkci České televize.

Psychologické drama tří mužů a jedné ženy se odehrává na konci světa v zapadlé horské vsi.

Karel RodenVysloužilý voják František Douša prožije několik životních tragédií a jako traťový hlídač se pokouší před nimi utéct a zapomenout...

Spolu s Karlem Rodenem se v hlavních rolích objeví herci Vladimír Dlouhý, Václav Jiráček a Lucia Šipošová.

„Scénář se mi velmi líbil, moc jsem to chtěl dělat. S Filipem jsem zatím nikdy nepracoval, ačkoli jsme se v životě různě potkávali. Tak jsem byl velmi potěšen, že můžu s Renčem natáčet,“ uvedl k práci ústřední hrdina.

 

Karel Roden a Lucia ŠipošováScénář Hlídače č. 47 vycházel z poslední práce renomovaného scenáristy Eduarda Vernera, který zemřel v roce 2003. Ve své verzi vyzdvihl téma bolestného údělu člověka, ovlivněného a poznamenaného hrůznými válečnými zážitky. Doufá, že ve svém dalším životě najde díky lásce, přátelství, práci a rodinnému štěstí ztracenou rovnováhu.

 

Poslední verze scénáře vznikla ve spolupráci Zdeňka Zelenky a Filipa Renče. „Pro mne to byla obrovská výzva. Řekl bych, že dokonce přelomový film, pokud se námětu týká i náročnosti na natáčení, ale také na adaptaci známého historického románu,“ informoval Renč.

 

Marie Glázrová a Ladislav BoháčKoptův román zpracoval již v roce 1937 režisér Josef Rovenský podle scénáře tehdy mladého Otakara Vávry, ve kterém se objevili Jaroslav Průcha, Marie Glázrová a Ladislav Boháč.

Protože Josef Rovenský během natáčení onemocněl a zemřel, film dokončil Jan Sviták.

Reklama