Odhodlat se ke změně práce chce hodně odvahy. Často máme tendence přecházet problémy, se kterými se v každodenním pracovním životě potýkáme, jen proto, že hledat nové zaměstnání je časově i psychicky velmi náročné. Může být a nemusí.

Portál www.prace.cz dělá maximum pro to, aby bylo hledání nového místa pro uchazeče co nejjednodušší. Kromě toho, že zde naleznete až 70.000 nových pracovních příležitostí, které můžete třídit dle oboru nebo regionu, si můžete hledání práce ještě více usnadnit. Jak? Nově si zde můžete pomocí praktického průvodce vytvořit svůj aktivní elektronický životopis, s nímž můžete naložit třemi způsoby. Buď jej pouze vytvoříte a uschováte pro své pozdější využití. Nebo jej můžete nechat pracovat za vás, a to tak, že v systému zadáte možnost, aby váš životopis viděly všechny zaregistrované firmy. Zaměstnavatelé vás pak sami osloví s nabídkou práce. Máte obavy, aby se o vašich „zaječích“ úmyslech nedozvěděl současný zaměstnavatel? I na to programátoři mysleli. Můžete totiž konkrétní firmě zobrazování zakázat. Až doteď byli personalisté doslova zavaleni odpověďmi na inzerované pozice. Často totiž reagují i ti, kteří nesplňují některá ze základních kritérií pro úspěšné kandidáty, a to personalistům ztěžuje práci. Proto vítají možnost, kdy si nové zaměstnance na internetu sami mohou vyhledat. Pokud se vám ozve sám personalista, je daleko větší pravděpodobnost, že odpovídáte jeho požadavkům, a tudíž budete na pohovor určitě pozváni.

Ještě jste se nerozhodli, zda je právě teď vhodná doba pro změnu? Pak začněte pomalu. Na www.prace.cz v sekci Poradna naleznete spoustu tipů na to, jak si hledání práce usnadnit a vyvarovat se školáckých chyb. Naleznete zde i informace o tom, jak zapůsobit v novém zaměstnání, jaké náležitosti by měla mít pracovní smlouva či co dělat, když vás chce zaměstnavatel vyhodit.

Reklama