Teď už si dávám větší pozor a snažím se soustředit, ale k roztržitosti mám sklon snad odmalička.

Ono je to, lidičky, těžké, ženská musí myslit na sto věcí najednou, takže je úplně logické, že občas nějakou vynechá. Tragického se mi ale  vinou mé roztržitosti nikdy nic nestalo, spíš to bylo k smíchu.

Jeden příklad za všechny: do našeho domu se vcházelo průjezdem, kde jsme garážovali auto. Muselo se kolem něj projít a bylo to docela natěsno. Jednou se mi stalo, že jsem přišla z práce, v průjezdu si přezula boty a šla dál po schodech do bytu. Na stole ležel papírek se vzkazem Vzal jsem si auto, přijedu kolem osmé večer, psal manžel.

Já si uvědomila, že jsem si vůbec nevšimla toho, že by auto chybělo. Šla jsem se pro jistotu kouknout a fakt - auto pryč.

Přehlédnout auto, no tak to už musí být člověk hodně zamyšlený:) - muž se mi večer pořád chechtal, ale taky na něj došlo.

Hned příští den.

Měl nějak naspěch, potřeboval honem odejít, tak na sebe rychle naházel oblečení, narazil kšiltovku a už už chtěl vyletět ven. Když tu náhle zjistil, že nemá klíče. Celý svazek! Všechny klíče, kterými odmykal jak doma, tak v práci. Při představě, co se stane, když je nenajde, ho polil pot. 

Do hledání se zapojila celá rodina, vzpomínali jsme, kde je měl naposledy. Vypadalo to zoufale. Už se opravdu za hlavu popadal, že je všecko v pr***. 

A víte, kde ty klíče měl??  Přece na té hlavě!

On si je totiž dal pod tu čepici, že aby je nikde nepohodil a neztratil, pak na to zapomněl a klíče hledal s klíči ve vlasech.

Na to se opravdu nedalo nic říct...:-)

Gerda


Na to se skutečně nedá nic říct. Milá Gerdo, děkujeme za e-mail.

To mi připomíná mou historku z letiště ve Funchalu. Po odbavení u přepážky jsem nevědomky schoval pasy do kapsy na pásku. Pak jsem prohledal úplně vše, zavolal policii, průvodkyni, prostě vzbouřil celé letiště. A pasy jsem našel, až když jsem se snažil projít rámem do vnitřní zóny. ... To byl moc hezký zážitek :-)

Dnes si píšeme na téma roztržitost.

Jste roztržitá?

Napište nám o tom a my vám třeba pošleme dáreček.

redakce@zena-in.cz

Reklama