boty

Pohodlí a krása v jednom? To zvláště u bot nejde moc často dohromady, ale najdou se výjimky. Tak trochu nostalgické, pro někoho možná až staromódní, zato pohodlné tak, že se v nich budete cítit jako v bavlnce. Jestli sháníte právě takové, nenechte si ujít tento článek.

Sehnat boty na léto, v nichž můžete chodit bez punčoch, a neudělají se vám puchýře, je někdy nadlidský výkon. V létě nohy více natékají, více se potí, a tak potřebují hlavně dostatek vzduchu. Páskové sandály jsou sice fajn, ale jejich úzké řemínky dokážou nohy a hlavně prsty pěkně potrápit. Zvláště, jsou-li boty na vyšších podpatcích. Která z vás nikdy neměla puchýř ze špatně padnoucích střevíčků, ať zvedne ruku. Náplasti na patách nebo na prstech jsou poměrně častým, i když ne právě estetickým „doplňkem“.

lak

Lepší je tomu předcházet a najít si boty, které budou vzdušné, pohodlné a navíc estetické. Všechna tato kritéria splňují letní boty s volnou špičkou a patou.

Vybírejte si výhradně modely z pravé kůže, která se snadno přizpůsobí tvaru vaší nohy, neklouže, dobře saje pot a vypadá dlouho dobře. Přírodní nebarvená dokonce časem zkrásní.

Dobrou volbou (i když s krátkodobější trvanlivostí) jsou boty textilní, které jsou stále velmi módní a oblíbené. Jejich velkou výhodou je jejich lehkost, takže se v nich cítíte doslova jako v bačkůrkách.

boty

Jakou výšku podpatku si zvolit? Pohodlné klínky, vyšší platformy, nebo široké a nízké podpatky?

K tomuto typu bot se hodí všechny, ale jedno mají společné. Dobrou stabilitu, která je u pohodlných bot nezbytná.

K čemu takové boty nosit?

Nejvíce se hodí k sukním a šatům, ale dobře budou vypadat i ke kalhotám v délce nad kotníky.

Na více modelů se podívejte do fotogalerie.

Foto: Salamander

Čtěte také:

Boty sladěné s kabelkami. Dvojčata, s nimiž nikdy nešlápnete vedle

Když balerínky, tak do špičky

Reklama