Marně přemýšlíte, jakým dárkem letos o Vánocích překvapíte své blízké, přátele či spolupracovníky? Neztrácejte zbytečně čas – na www.novyprales.cz pro vás máme originální řešení. Darujte jim kus pralesa. Zakoupením dárkového certifikátu Patron Nového pralesa podpoříte - podobně jako 3 500 dalších lidí, přeměnu smrkových lesů na Ještědském hřebenu v severních Čechách na smíšené lesy plné života. Z vašeho dárku tak bude mít radost i příroda.

Minimálně darovaný „kousek pralesa“ je 20m2 – tj. 240 Kč. Pokud se rozhodnete zakoupit více než 50m2, obdržíte navíc originální „pralesní“ puzzle. Držitele dárkového certifikátu také v průběhu roku pozveme na zajímavé exkurze, během nichž uvidí na vlastní oči změny, které v Novém pralese i díky jejich podpoře probíhají. Sami si zde také budou moci svůj stromek zasadit.

Pohled z pralesa

Prales r. 2004

Stav pralesa 2008

Dárkový certifikát získáte snadno prostřednictvím www.novyprales.cz, objednávku je nutno provést nejpozději do 15. 12. 2008.

Projekt Nový prales realizuje Čmelák – Společnost přátel přírody od roku 2004. Z prvních sedmi hektarů se do dnešních dnů rozrostl Nový prales na stávajících 25 hektarů, které zahrnují jak mladé smrkové monokultury, které se snažíme změnit, tak i staré porosty, které jsme výkupem zachránili před vykácením. Doposud se zde podařilo vysadit více než 20 000 sazenic jedlí, buků, javorů a dalších dřevin. Prales zatím tvoří čtyři oddělené pozemky, které máme nyní možnost zakoupením dalšího kusu lesa propojit v jeden souvislý celek. Pomozte nám, prosím, získat další potřebné prostředky na uskutečnění této vize a udělejte radost svým blízkým i přírodě.

Nyní máme pro tři z Vás, které se zúčastní naší soutěže ZDE, připravené 3 certifikáty s 20m2 Nového pralesa.

 

Reklama