Protože hledám zaměstnání, manžel v dobré víře dal můj telefon nějaké paní, u které pracoval (je malíř, natěrač). Říkala, že by pro mne měla něco zajímavého.

Abych pravdu řekla, když mi někdo nabídne práci, aniž by mě kdy viděl a cokoliv o mně věděl, tak mi to přijde už předem podezřelé. Nicméně, protože už jsem vážně zoufalá, tak jsem si s dotyčnou paní dala schůzku. Načež jsem obdržela kazetu s nápisem „Hledáte?“ a termín další schůzky.

Vrátila jsem se domů a hned jsem vložila kazetu do kazeťáku. Už na začátku jsem došla k přesvědčení, že si autor myslí, že jsem hlupák. Neustále opakoval stejné věty (něco jako vymývání mozku). Měla jsem co dělat, abych si ji vyslechla do konce, a jediné co jsem se dozvěděla bylo, že bych měla investovat 5 000 korun. Ale do čeho?

Na webu jsem si našla jistého Colomba DiSalvatora, na kterého se tam odvolávají a zjistila jsem, že se jedná o kosmetiku jedné firmy zabývající se přímým obchodem. Díky bohu za internet!
Paní se velice divila, že vím, o co jde a ptala se mě, jak jsem se to dozvěděla. Když jsem jí řekla, že na internetu, tak vykulila oči a řekla, že to prý ještě nikoho nenapadlo. A že ani nevěděla, že se to tam vyskytuje.

Ale ani to ji neodradilo od toho, aby se mě snažila získat. Vysvětlovala jsem, že nemám žádné peníze, které bych mohla investovat. Tak mi nabídla, abych nejdřív pracovala s ní, a tím si na vklad vydělala (takže bych pracovala a nic bych z toho neměla).

Dokonce jsem slyšela, že když neseženete do určité doby zákazníky, tak nejenže propadnou vaše peníze, ale navíc vám začnou počítat penále.

Neznám nikoho, kdo by na tomto typu obchodu vydělal, právě naopak. Vím o lidech, kteří dodnes vydělávají, jen aby splatili horentní sumy, které jim napočítali jako úroky za nesplnění smlouvy.

Nikdy bych se nepouštěla do práce, kde po mně žádají peníze. Když mám pracovat, tak za to chci dostat odměnu, ne za to platit.  

 Už se Vám tohle někdy stalo?