m

Chystáte se na nějakou výjimečnou společenskou událost a chtěla byste výjimečný účes? Inspirujte se zlatou érou hollywoodských hvězd a zkuste glamour účes s pokládanými vlnami.

Pochybuji, že si nedokážete představit, jak pokládané vlny vypadají. Stačí si vybavit filmy z první republiky, nebo slavné hollywoodské trháky, a hned vám bude jasné, o čem je řeč. Pokládané vlny nosily i naše babičky a stačily jim k tomu „obyčejné“ hliníkové skřipce.

Pokládané vlny jsou něčím výjimečným dodnes. Proč? Protože budou vždycky spojené se zlatou érou stříbrného plátna. Pokládané vlny budou vždycky glamour a přenesou na nás alespoň trochu toho oslnivého lesku.

Na internetu se můžete dočíst, že pokládané vlny jsou spojovány s obdobím 40. let, ale tato informace není přesná. Ve skutečnosti je historie tohoto účesového stylu mnohem starší. Už ve dvacátých letech (vybavte si éru němého filmu) se pokládané vlny staly módním hitem a vydrželo jim to až do zmíněných 40. let. Ale účesy těchto tří dekád se od sebe hodně liší.

Zatímco ve dvacátých letech se týkají velmi krátkých účesů, v letech třicátých se soustředí pouze okolo obličeje, zatímco zadní partie je stočena do ruliček a pečlivě zafixována. Ve válečných letech to byl hlavně americký film, který určoval účesový styl. Vlasy se opět prodloužily a pokládané vlny se uvolnily a ztratily svou „ostrost“, která byla typická.

V každém případě jsou velmi efektní. Právě proto si je většina slavných hvězd současnosti nechává vytvořit, aby svému „ántré“ na červeném koberci dala punc výjimečnosti.

Tak proč se trochu „neopičit“? Inspiraci včetně nezbytné pomůcky, skřipce, najdete ve fotogalerii

Foto: www.vogue.com

Čtěte také

Reklama