r

Ložnice bývá co do velikosti většinou skromnou popelkou. Ale to neznamená, že by měla působit stísněně. Aby se nám v ní lépe dýchalo a usínalo, můžeme ji opticky provzdušnit a zvětšit pomocí barev. Poradíme vám, které jsou nejvhodnější.

Ložnicím připadne většinou ten nejmenší pokoj v bytě, ale tento nedostatek se dá vyřešit pomocí barev. Je všeobecně známé, že světlé barvy odrážejí světlo, a proto opticky zvětšují. Tohoto „triku“ můžete využít i v ložnici.  Bílou samozřejmě nic nezkazíte, ale tu si nechte raději na povlečení, a stěny „oblečte“ do barev, které navodí příjemnou náladu.

Možná namítnete, že by to mohlo být i naopak, ale předpokládám, že máte pro strach uděláno a pustíte se do výmalby. Ve fotogalerii najdete spoustu inspirace.

Jaké barvy jsou pro ložnice nejvhodnější?

ložnice

Samozřejmě, že záleží na vašem vkusu, ale obecně se soudí, že by měly být uklidňující, relaxační, a pocitově přívětivé. Pokud zvolíte světlounké tóny, místnost bude působit prostorněji, vzdušněji, ale barvy neztratí nic ze svého účinku:

  • Zelená je barvou přírody a má regenerační schopnost.
  • Modrá je barvou vody a oblohy. Ztišuje a uklidňuje.
  • Fialová je barvou meditace a duchovna.
  • Šedá je neutrální a jemně zemitá, takže uklidňuje.
  • Růžová je barvou, která působí žensky a je všeobjímající.

Studené, nebo teplé? To je otázka. Chladné barvy jsou vhodnější do pokojů s okny orientovanými na jih a západ, teplé spíš na sever a východ.

Jak se vám líbí tyto ložnice? Nevybrala jste si? Jste spíš pro syté barvy? Ano, i takové jsou pro ložnice vhodné.

ložnice

Zdroj foto: Dulux

Čtěte také:

Šedá je moderní, ale trochu smutná. Dodejte jí energii pomocí žluté

Kde hledat inspiraci pro ideální barvy do bytu? Třeba v dědečkově obrazu

Reklama