color

Nevěříte na barevnou typologii, nebo vám přijde svazující a složitá? Chcete se spolehnout na barvy, které jsou „univerzální“, sluší většině žen a dobře se kombinují? Pak jste dnes na správném místě.

Nemám ráda slovo „univerzální“, ale v dnešní Škole stylu udělám výjimku a dovolím si ho použít.  Barevná typologie je určitě zajímavá disciplína, ale pokud „padnete“ do rukou „odbornici“ s rychlokurzem, můžete se ocitnout v pasti.

S barvami a citem pro ně je to asi jako s hudebním sluchem. Buď ho máte, nebo ne. Přesto nebo právě proto je dobré vědět, že existují „univerzální“ barvy, v nichž bude většina žen vypadat dobře.

navy

Mezi nejznámější patří naše „dobrá známá“ námořnická, zvaná „navy“. Je přiměřeně tlumená, měkká, takže se moc neprosazuje na váš úkor. Je elegantní, má v sobě hloubku, ale nepůsobí tak tvrdě a agresivně jako černá. Koneckonců, v určitém věku bychom měli černou vyměnit právě za námořnickou, která bude k naší pleti mnohem shovívavější.

Námořnická modrá se skvěle kombinuje s ostatními barvami, takže je velmi přizpůsobivá.

blue

Druhou pocitově „teplejší“, ale také velmi neutrální barvou je „modrozelená“, též zvaná „teal“. Obsahuje teplé i studené pigmenty, takže ji mohou směle nosit ženy jak s teplým, tak s chladným tónem pleti. Působí svěže, živě, dynamicky, ale zároveň uklidňujícím dojmem, jako když se díváte do vodních hlubin. Teal má mnoho podob, ale doporučila bych středně tmavý odstín, který je nejpřizpůsobivější a nejslušivější.

Tmavé odstíny této barvy by se daly přirovnat k petrolejové, ty světlé k tlumené tyrkysové, nebo akvamarínové.

Pokud se vám tyto barvy zdají málo “ženské“, počkejte si na příští článek, kdy vám představím další dvě „univerzální“ barvy.

Čtěte také: