Pro milovníky sekáčů i pro ty, kteří si k nim teprve hledají cestu, vznikla aplikace Thriftigo. Můžete si v ní vyhledat nejbližší second handy ve vašem okolí, podívat se, jaké mají hodnocení, co v nich ostatní uživatelé ulovili za kousky nebo se pochlubit vlastním úlovkem.

5d22f7c589352image.png

V rámci České republiky je v databázi několik stovek obchodů a další pravidelně přibývají. Sekáče si ale můžete vyhledat i na dovolené v zahraničí. Nové tipy přidávají tvůrci aplikace i její uživatelé. „Máme také nějaké obchody na Slovensku, v Německu, ve Velké Británii, něco také v USA či Kanadě. Máme dokonce už i sekáč na Fidži a na Ibize,“ jmenuje Jana Moudrá, tvůrkyně aplikace. 

Nakupovat oblečení v second handech má několik výhod. Samozřejmě je to cena, která je i u značkových oděvů mnohem nižší, než když byly nové. V sekáčích se dá narazit také na unikátní kousky, ve kterých na ulici nepotkáte dalších X žen. Nespornou výhodou je rovněž to, že se recyklací oblečení šetří životní prostředí. 

5d22f7e61fbfbimage.png

„Thriftigo podporuje udržitelný životní styl a do budoucna má za cíl být celou platformou kolem udržitelnosti a zero-waste,“ komentuje Jana Moudrá.

Na druhou stranu je ovšem nutné se vyzbrojit trpělivostí a vyhradit si na návštěvu second handu víc času. Jednotlivé kusy oblečení je třeba dobře prohlédnout a zaměřit se na stav materiálu. Samozřejmě se někdy stane, že vaše návštěva bude neúspěšná a nic při ní nepořídíte. Ale to se děje i při nakupování v klasických obchodech. 

5d22f80065e2bimage.png

Aplikace nabízí i možnost obchody filtrovat. „A tak si na své přijdou například muži, kteří chtějí v sekáči sehnat třeba oblek, nebo někdo, kdo se chystá na tematickou párty a shání kostým,“ říká Moudrá.

O autorce aplikace Janě Moudré
Jana Moudrá založila agenturu na vývoj mobilních a webových aplikací na míru Juicymo. K programování se dostala tak, že jako malá holčička hrála počítačové hry. Jedna z nich jí prý změnila život. U The Sims se jí nelíbilo oblečení postav, takže přemýšlela, jak ho může změnit. Záhy začala tvořit nové oblečky a své výtvory sdílela na webových stránkách. Při výběru vysoké školy jí bylo hned jasné, co chce dělat. Rozhodla se, že bude „ajťačkou“.

Aplikaci si můžete stáhnout ZDE

Čtěte také:

Reklama