I když bydlíte v menším městě, nemusíte se o svou kariéru obávat. Přestože můžete mít pocit, že vaše pracovní možnosti jsou omezené, rozhodně to nevzdávejte!  Pokud budete jen trochu aktivní, můžete si najít práci snů i zde. S rozvojem moderních technologií se totiž rozšiřují i možnosti hledání práce.

Zatímco dříve jste se mohla spolehnout jen na inzerci v tisku a možná doporučení známých, dnes je trendem internet. Zaměstnavatelé jej využívají stále víc, protože má jednu neoddiskutovatelnou výhodu – rychlost. Zadání inzerátu zabere personalistovi jen několik málo minut a kandidáti si mohou vybírat z nepřeberného množství nabídek v podstatě hned (na portálu www.prace.cz naleznete denně 50.000 až 70.000 pracovních nabídek).

Pokud bydlíte v regionálním městě, máte několik možností pro rychlé získání nové práce:

Prohledávání nabídek na internetu
Přestože se může zdát, že na internetu najdete jen nabídky z největších českých měst, už dávno to není pravda. Na portálu www.prace.cz naleznete každý den tisíce aktuálních nabídek ze všech koutů České republiky, které navíc můžete prakticky selektovat – podle lokality, oboru, platu, druhu pracovního poměru nebo vzdělání. Naleznete zde jak nabídky od zaměstnavatelů, tak i personálních agentur a úřadů práce.

Tajný pomocník
Nechce se vám denně vysedávat u počítače a pročítat aktuální nabídky? Pak si na www.prace.cz založte bezplatně Agenta. Jedná se o pomocníka, jemuž nastavíte svá kritéria vysněné práce, a on za vás bude prohledávat jednotlivé pracovní inzeráty. O těch nejzajímavějších pak dostanete informaci do své schránky.

Dejte o sobě vědět
Trendem dneška je aktivní vyhledávání zaměstnanců. Proto každý personalista tráví část svého dne tím, že hledá posily do firmy také procházením životopisů na internetu. Jděte s dobou a zavěste své CV na www.prace.cz.  Svá data tak zpřístupníte více než 23.000 zaregistrovaným firmám. Pokud se bojíte, aby se o tom, že si hledáte nové místo, nedozvěděl váš současný zaměstnavatel, můžete své obavy v klidu pustit z hlavy. Při zakládání životopisu si sami navolíte, které firmy by vaše data vidět neměly.

Reklama