Minulý týden navštívila Radka s Klárou Křížovou z Ženy-in společnost LMC, která je provozovatelem www.prace.cz, největšího pracovního portálu na českém trhu.

 

Specialisté tohoto pracovního portálu se zapojili do Radčina hledání osobním, pro ně ne zcela typickým, přístupem. Přeci jen se jedná o internetový portál, nikoli o osobního poradce :-) Ale v tomto případě se osobní poradenství více než hodí...

 

Co vám tato schůzka dala?

Návštěva byla rozhodně užitečná. Specialisté pracovního portálu www.prace.cz se mi věnovali se skutečným zájmem. Poradili mi, co změnit a vylepšit, abych měla na pracovním trhu více šancí. Potěšilo mě, že můj životopis, který jsem jim zaslala předem, není tak špatný... Stačí, když více popíši své dosavadní znalosti a pracovní zkušenosti.


Dozvěděla jsem se, jak se zaregistrovat na portál www.prace.cz, jak sem vložit životopis a jak si zapnout agenta, který mi bude hledat nabídky a posílat je na e-mail. Tyto služby jsem neznala, musím uznat, že hledání práce určitě zjednoduší.

 

 

Jak jste si změnila životopis? Co jste přidala?

Do struktury životopisu jsem příliš nezasahovala. Rozšířila jsem oblast svého současného zaměstnání a doplnila skutečnost, že pracuji jako zástup na MD. Podrobně jsem rozepsala, co vše umím po profesní stránce. Jako účetní se musím stále vzdělávat, sledovat všechny novinky a dozvěděla jsem se, že je dobré toto vyzdvihnout. Také jsem popsala všechny účetní programy, které ovládám a rozšířila jsem i své jazykové znalosti o kurzy, které navštěvuji.

 

Už vám chodí do emailu přes vašeho založeného agenta nějaké nabídky?

Nastavila jsem si celkem 3 agenty – každého pro jiný okres. Všechny nabídky pročítám a pokud mě některá zaujme, odpovím na ni.

 

 

Odpověděla jste již na nějaký inzerát?

Zatím jsem odpověděla na tři. Ve všech třech případech se jednalo o nabídky pracovních agentur. Zatím mi odpověděla pouze jedna, momentálně pro mě nemají žádnou odpovídají nabídku, ale ponechají si mé údaje v databázi a případně se mi ozvou. Na další odpovědi zatím čekám. Včera jsem si našla další zajímavé nabídky a dnes budu odpovídat.

 

 

Chystáte se na nějaký pohovor?

Na žádný pohovor se momentálně nechystám, ale na www.prace.cz je Poradna  se spoustou dobrých rad, jak se na pohovor připravit. Takže neztrácím čas a připravuji se alespoň takto, teoreticky.

 

Jak jste se domluvila s vaším současným zaměstnavatelem, vaše pracovní

místo musíte opustit díky tomu, že se vrací paní z mateřské a bohužel

firma nemá pozice pro dvě účetní?

Kolegyně se vrací z mateřské v červenci a pro dvě účetní ve firmě není místo. Novou práci si hledám již nyní, abych měla více času a také příležitostí. Se svým zaměstnavatelem jsem se dohodla, že budu-li potřebovat, mohu odejít už v dubnu, nebo naopak mohu zůstat až do července.

 

Co na vaše aktivity na www.zena-in.cz říkají vaši známí a děti?

Přiznám se, že dětem jsem nic neřekla, mají své vlastní názory, v pubertě dost radikální a obávám se, že jejich reakce by mě nemotivovaly. Samozřejmě vědí, že budu brzy měnit zaměstnání a ptají se, co budu dělat. Nechci je však do svých starostí zatahovat...


Zato přátelé, to je jiná. Že jsem se přihlásila do této soutěže, jsem jim svěřila až po vydání prvního rozhovoru. Reakce byly více než pozitivní - překvapilo je to a drží mi palce! Poctivě jim přeposílám všechny články, které o mě vychází a jsem ráda, že mě podporují.

 


Ještě bych na závěr chtěla touto cestou poděkovat všem přispěvatelům, kteří reagují na stránkách.

Do diskuse se sice nezapojuji, ale přesto jsem zaznamenala, že se mezi vámi najde pár jedinců, kteří mi také drží palce a trochu se snaží srazit tu přehnanou kritiku na mou osobu.

Reklama