Tentokrát se obracím s prosbou o radu já na vás. Vím, že mezi vámi jsou ženy různých profesí, že jste vzdělané, a také vím, jak dokážete být mnohdy urputné při hledání pravdy. Než problém připíšu na vrub věcem mezi nebem a zemí, přece jen chci vyloučit racionální důvod.

Náš dům je zcela obyčejný. Je to nedokončená stavba, přičemž plně v provozu jsou horní dvě patra, ve kterých žijeme. Máme dvě kočky, psa, hromadu dětí a chemikálie používáme doma pouze výjimečně, například v podobě Sava, kterým čas od času vyplachuji kočičí záchod. Nic, co by se nepoužívalo i jinde. Topíme krbem a také etážovým topením. Ve zdech je izolace z normálního materiálu, běžně používaného.

Přesto se u nás děje něco, co jsem ještě neviděla.

Cokoli, co je ze stříbra, tady během cca 48 až 72 hodin totálně zčerná. A nejsou to jen šperky, které máme my, kdo tu žijeme. Totéž se děje i návštěvám, které tu nebydlí! Stačí se tu vyspat.

Nemám potřebu se stěhovat a prchat do hor, už jsem viděla leccos. I ducha. Jen stále přemýšlím, čím to může být.

A když říkám zčerná, tak myslím skutečně černou, žádné ušmudlané, prostě černé jako uhel. Vyzkoušela jsem hodně věcí. Například mě napadlo, jestli věc zčerná, pokud ji nebudu mít na sobě. Zčerná, ale trvá to déle. Je-li věc nošena, černá rychleji.

Stačí dva dny a vypadá takhle

 

 

 

 

Co už jsem udělala:

 - Googlila jsem. Našla jsem jako původce černého stříbra sirovodík. Jenže ten smrdí a tady nic cítit není. Navíc, musel by odněkud unikat, a to nevím odkud.

 - Ptala jsem se, odkud bereme vodu. Je ze zdroje, který zásobuje celé město. Vodou to tedy není.

 - Ptala jsem se zdejších obyvatel. Nikomu stříbro nečerná.

 - Žádný jiný kov to nedělá. Zlato je v pohodě.

 - V Praze mi nečernalo a nečerná tam nikomu, komu tady černá.

Ne že by stříbrný řetízek v lesklém černém vyvedení nebyl pěkný, ale chtěla bych vědět, kde se bere důvod.

Pochopitelně jsem hledala i v knihách magických

Ano, stříbro je podle mágů schopno zachycovat a pohlcovat negativní věci. Stejně jako křišťály. Zakoupila jsem tedy velký kus surového křišťálu a čekala. Puknul. To by znamenalo, podle grimoárů, že jaksi odněkud jde něco špatného, co křišťál zachytí.

Ovšem nehádáme se, atmosféra je tu milá, máme se rádi, je tu legrace a pohoda, tak ani není co zachycovat, a proti ošklivým věcem zvenčí, pokud by byly, mám slušnou ochranu už od prvního dne, co tu jsem.
Dům jsem „čistila“ ještě před nastěhováním a ve dveřích je ochranný amulet. Lze říci, že přes práh neprojde nikdo, kdo by v míru nepřicházel. Tedy ne bez úhony. To jen pro úplnost.

Obracím se na vás, protože než tady začnu rejdit se solí a kyvadlem, hledám racionální důvod.
Teprve pak obrátím zrak na nějaké rituály.

Vrhnu se o půlnoci nahá pro kapradí, začnu shánět černé kohouty, netopýří trus, žabí slinty a podobné recepty.
To sice bude určitě zábavné, rozhodně vám to zdokumentuji, ale stále doufám, že důvod je třeba jednoduchý a já o něm jen nevím. Třeba záhada není záhadou a kouzla mohou zůstat spát..:)

Za všechny náměty předem děkuji.