Hurá, pro dnešek je spánkové téma stoprocentně aktuální, vždyť komu by se chtělo z pelíšku do odporně mokrého a šedivého dne… Ráno jsem se dokonce přistihla jak chlácholím svoji postel před odchodem na autobus: “Neboj, za chvilku se vrátím“. Divím se, že mi na rozloučenou ani nezavrtěla růžkem prostěradla, nevěrnice.

 

Nedávno jsem se o ní dozvěděla věci, které mě trochu mrzely a hodně zaskočily. Tak třeba se prý údajně i sebelepší matrace dožívá maximálně deseti let života – ta moje už tedy nejmíň jednou tak dlouho dobu přesluhuje. Taky bych prý měla denně vyměňovat prostěradlo, a se životem hazarduje každý, kdo svoji postel nečistí speciálním vysavačem. A co, jak jsem se dočetla, kromě peří, tvoří obsah mého polštáře, to radši ani nebudu uvádět, jinak bych už si tam večer ani nelehla.

 

Přitom by to byla taková škoda, zrovinka jsem jí pořídila zbrusu nový model. Povlečení, modro-bíle pruhované, ve kterém si připadáte jako za devatero horami a devatero řekami… Dodávám, že k takovému povlečení patří maxi peřina, duchna od babičky, pod kterou se můžu tak nádherně zahrabat…

 

Mezitím vedle mě uléhá partner, který se mnou zálibu v usínání pod měkoučkou lavinou absolutně nesdílí. Dokonce se pokouší mi namluvit, že výraz „zakutat se“ v životě neslyšel. „Jéžiš, mně je u tebe strašný vedro,“ pokaždé říká a spokojeně na sebe natahuje tenoučkou přikrývku, hadr, pod kterým bych neusnula ani o nejparnější letní noci, no darmo mluvit.

 

A bývá mi někdy trochu líto, že pod romantickou, francouzskou přikrývku pro dva, si my spolu asi nikdy nelehneme. Tak si říkám, že pokud bych si bývala někdy hledala partnera přes inzerát, končil by: Zn. DUCHNA.

 

Přeji  krásnou zakutanou noc.

 

Lucie

 

 

 


Milá Lucie, děkujeme za dnešní příspěvek a přejeme krásný podzimní den a zakutanou noc.

 

 

Čtvrteční téma jsou: Mužské koníčky

 

Vadí/nevadí vám koníčky vašich drahých poloviček?

 

Jaký ne/možný koníček má váš partner?

 

Jsou jeho koníčky přednější než vy?

 

Leze vám jeho koníček do rodinného rozpočtu?

 

Chcete ho kvůli koníčkům zastřelit?

 

Jste ráda, že neotravuje doma a věnuje se sobě?

 

Pište, nejlepší z vás odměníme.

 

redakce@zena-in.cz